10 psích pravd, které vás možná překvapí aneb co ještě nevíte o svých čtyřnohých miláčcích

Redakce

Máte doma čtyřnohého mazlíčka? Chtěli byste o něm vědět více? Právě teď máte příležitost o něm zjistit pár zajímavostí.

  1. Pejsci mají neustále vlhký či mokrý čenich, protože vlhkost a tekutina na nose pomáhá lépe analyzovat molekuly různých pachů.
  2. Psi nejsou tak docela barvoslepí, jak si všichni myslí. Čtyřnozí mazlíčci dokáží rozlišit nějaké barvy, vidí ale mnohem méně odstínů než lidé.
  3. Stejně jako lidé, psi také mohou trpět na prostatou. Chudáčci!
  4. Odborníci zkoumali, zda jsou psi schopní vycítit, zda má člověk rakovinu. Pejsci správně identifikovali sedmdesát nemocných lidí ze sta. Mazlíčci dokáží vycítit určité chemické látky, které doprovází zhoubný nádor v lidském těle.
  5. Nejstarší pes na světě se dožil 29 let. Byl to australský honácký pes Bluey. Zemřel v roce 1935.
  6. Víte, proč se psi točí dokola? Jedná se o jejich rituál, který souvisí se zvířecím instinktem. Než se uvelebí, musí si nějakým způsobem „označkovat“ své bezpečné místečko.
  7. Všichni psi nezvládají plavat, například baseti.
  8. Novofundlandské plemeno má na packách mezi polštářky plovací blány. Tito pejsci jsou hrozně rádi ve vodě. Zkuste s nimi jít na rybník a do večera vám nevylezou z vody.
  9. Psi zívají ze stresu a únavy. Když začnete zívat, snadno se od vás může „nakazit“ a dělat to také. Stejně tak jako vy, když vidíte mazlíčka zívat, chce se vám také.
  10. Na jeden lidský rok nedopadá sedm let zvířecích. Je to jen obecný průměr. Ve skutečnosti se jednoroční pes rovná patnáctiletému puberťákovi. Dvouletý pes je jako pětadvacetiletý člověk. Od tří psích let se už přičítají jen čtyři lidská leta.  

Nejlepší svatební video: Točil ho pes!

Rozdíl mezi psem a kočkou – znáte to?