18 věcí, které byste měly udělat, než vám bude 30

Eva Vogelová

Nikdo nemládne, ani vy ne. Předtím, než si okusíte, jaké to je mít třicet let, toho musíte ještě spoustu zažít. Přečtěte si, co by to všechno mělo být.

 1. Cestovat alespoň jednou úplně sama. Sbalte si kufr a alespoň jednou vyrazte do zahraničí na vlastní pěst sama. Uvidíte, že to pro vás bude osvobozující. Zjistíte, že k tomu nikoho vlastně nepotřebujete.
 2. Koupat se v moři naostro. Koupání bez plavek nemá chybu. Musíte to někdy zkusit alespoň v noci.
 3. Mít sex s úplně neznámým chlapem. Seznamte se s nějakým sympaťákem. Beze slov si s ním dejte rychlovku. Uvidíte, že se zblázníte vzrušením.
 4. Spát pod hvězdnou oblohou. Není nic krásnějšího, než si během letní noci lehnout pod nebe plné hvězd.
 5. Koupit si strašně drahé boty nebo kabelku. Kašlete na peníze, žijete jen jednou. Zasloužíte si to.
 6. Vydržet týden bez internetu. Spousta lidí je závislá hlavně na sociálních sítích. Máte to podobně? Zkuste se odpojit alespoň na týden, budete se cítit svobodněji.
 7. Mít dlouhodobý vztah. Vyzkoušet si, jaké to je udržovat s mužem dlouhý vztah, je přínosné.
 8. S někým se poprat. Dejte někomu, kdo vás štve, přes držku. Dlouho si jistě představujete ve své hlavě tento scénář, ale zatím jste se o to nepokusily. Neváhejte a jděte do toho. Neskutečně se vám uleví.
 9. Mít anální sex. Některé ženě se může líbit a jiné zase ne. Překonejte svůj stud či strach a vyzkoušejte to. O něco takového byste se přece nechtěly nechat připravit.
 10. Užít si mejdan na plný koule. Čas od času byste si měly jít pořádně zapařit. Po třicítce už si to tolik neužijete, protože vás možná budou tížit závazky.
 11. Osamostatnit se a odejít od rodičů. Do třicítky musíte vypadnout z domu. Na tom není co řešit!
 12. Cvičit, cvičit a cvičit. Na cvičení je nejtěžší se k němu dokopat. Doporučujeme se do něj donutit před třicítkou, abyste si udržely svoji pevnou postavu. Po ní už nabíhají kila nahoru hodně rychle.
 13. Zažít trojku. Sex ve třech je unikátní zkušenost. Měly byste ji vyzkoušet.
 14. Skočit si padákem. Zažijte pořádný adrenalin, dokud vám koluje v žilách mladá krev. Za pár let by vás z takového zážitku mohlo tak akorát klepnout.
 15. Obarvit si vlasy na zeleno. Tak dobře, nemusí to být zrovna zelená. Co třeba fialová, červená nebo růžová? Odvažte se a prdněte si na hlavu nějakou pastelovou barvu. Ve starším věku byste s takovou hlavou vypadaly jako blázni. Teď si to ale ještě můžete dovolit.
 16. Zajít si na striptýz. Popadněte kámošku a vyrazte. Dejte si drink a užijte si pohled na vypracovaná těla.
 17. Opít se do němoty. Smíchejte všechen alkohol, co najdete, a rychle ho vypijte. Musíte si alespoň jednou v životě zkusit pevně držet záchodovou mísu. To dáte!
 18. Naučit se vyměnit žárovku. Možná si myslíte, že je to prkotina, kterou vůbec umět nemusíte, ale není to tak. Může se stát, že nějakou dobu budete bydlet úplně samy – a nikdo jiný to za vás neudělá.

Témata: