4 Disneyho pohádky, ve kterých jsou skryté sexuální narážky

Redakce

Možná nám řeknete, že jsme úchyláci, kteří ničí krásné, nevinné pohádky. Ale stejně jako je většina klasických pohádek původně pěkně krvavé maso, tak se třeba v Disneyho filmech najdou narážky, jejichž sexuální podtext zkrátka nemůže být zapomenut, jak si ho jednou všimnete...

 1. Zvoník u Matky Boží
  Pohádka podle slavného románu je pěkně temná, především je ale o sexuální posedlosti a chtíči. Jediná ženská hrdinka Esmeralda nejen, že je nebzepečně sexy, tři hlavní mužské postavy po ní všichni touží a jednomu z toho dokonce hrábne. Pasáž, ve které krutý Frollo o svůdné cikánce fantazíruje, byla původně tak erotická, že ji Disneyho kreslíři museli předělat.

 2. Princezna a žabák
  Tady možná není přímo sexuální narážka, nemůžeme ale nemyslet na to, jak to ústřední dvojice vlastně měla. Fyzická přitažlivost je také důležitá, aby vznikla láska, a ti dva se do sebe zamilovali, když byli proměnění v žáby. Nicméně, dál uvažovali jako lidé, takže to tedy byli dva lidé s úchylkou na zelené obojživelníky?
 3. Lví král
  Scéna, v níž Simba dovádí s Nalou, snad ani nepotřebuje komentář. Ten pohled, co lvice na kamaráda z děství hodí…?
 4. Kráska a zvíře
  Svícen Luimére má poměr s prachovkou. Prachovka má „spodek“ tam, kde je peří. Když se pak zakletí služební promění zpět v lidi, služtička projde kolem Lumiéra a stejnou prachovkou, jakou ještě před chvílí sama byla, a ano, tou částí, kde měla spodní půlku těla, mu přejede po obličeji. Tak okatou výzvu k sexu jsme neviděli ani v pornu!

Kráska a zvíře: Z pohádkové klasiky je emancipovaný muzikál. Je to dobře, nebo špatně?

Místo prostitutek silikonové figuríny: Kde najdete originální nevěstinec a kolik za noc s pannou zaplatíte?