4 filmy, kde hraje hlavní roli pomsta

Eva Vogelová

Máte na někoho vztek a nejraději byste se mu pomstili? Raději nejednejte impulzivně a podívejte se na snímky, kde záporáci dostali to, o co si koledovali.

  1. V jako Vendeta (2005). Snímek V jako Vendeta natočil australský režisér James McTeigue. Maskovaný muž bojuje za lidská práva v totalitní Británii a mstí se jí. Chce, aby se občané nebáli vzbouřit proti útlaku vlády. Jednoho dne zachrání mladou dívku, která se stane jeho spojenkyní… V hlavní roli excelovala hvězdná herečka Natalie Portman, která svými hereckými výkony pozvedne každý film o stupeň výš. Ani tentokrát nezklamala a ukázala, jaká umí být bojovnice. Spolu s ní si v snímku zahrál herec Hugo Weaving, kterého znáte z Pána prstenů a Hobita.
  1. Deadpool (2016). Akční komedii natočil americký režisér Tim Miller podle komiksové předlohy společnosti Marvel. Hlavní roli získal Ryan Reynolds, padla mu jako ulitá… Hlavní hrdina Wade Wilson vedl docela fajn život předtím, než mu lékaři diagnostikovali rakovinu. Poté dostal nabídku k experimentální léčbě, kde z něj udělají mutanta. Přijal. Rakovina je pryč a ještě k tomu jako bonus získal skvělou schopnost. Wadovo tělo se uzdravuje samo, nemůže zemřít. Háček je v tom, že má teď znetvořenou kůži a bojí se ukázat své přítelkyni v domnění, že už by ho nechtěla. Přejmenuje se na Deadpoola, obleče si červený kostým a vyrazí se pomstít svoji zničenou kůži. Film byl tak úspěšný, že se natočil i druhý díl.
  1. John Wick (2014). Akční thriller natočili američtí režiséři David Leitch a Chad Stahelski. Hlavní hrdina je John Wick. Jde o krutého zabijáka v důchodu, ze kterého mají bobky snad úplně všichni. Většina nájemných zabijáků ví, že zahrávat si s ním není žádná sranda. Mladí zlodějové a vrazi patřící pod jeden velký gang si toho však vědomí nebyli. Ukradli mu auto a zabili psa. Brzy zjistili, že udělali velkou chybu, protože John Wick se nevzdá, dokud svoji pomstu kompletně nedokončí. Hlavní roli dostal herec Keanu Reeves, který se do akčních filmů rozhodně hodí.
  1. Revenant: Zmrtvýchvstání (2015). Drama natočil mexický režisér Alejandro González Iñárritu podle stejnojmenné knižní předlohy. Hlavního hrdinu ztvárnil herec Leonardo DiCaprio, který za svoji roli získal Oscara. Děj se odehrává v roce 1823 v Jižní Dakotě, kde měli lidé opravdu těžké podmínky k žití. Hugh Glass se se svoji družinou vydává na lov. Bohužel na něj zaútočí medvěd. Statečný lovec sice přežije, ale není schopný ničeho. Může se jen dívat a vnímat okolí. Na nosítkách ho nesou tři lidé. John Fitzgerald, Jim Bridger a syn Hugha Glasse. Johnovi dojde trpělivost, bere zraněného Hugha jako těžkou kouli na noze. Rozhodne se ho zbavit, ale zastaví ho syn Hugha. Hlavní hrdina vidí, jak John zabíjí jeho syna a nemůže s tím vůbec nic udělat. Poté John Hugha pohřbí zaživa. On ale přežije a jde si za svou pomstou.

Témata:,