Nemůžete na dovolenou? Tyhle filmy vás vezmou za dobrodružstvím

Eva Vogelová

Rádi byste se vydali do cizích krajů, ale nemůžete? Podívejte se alespoň na letní komedie, které vám zvednou náladu.

  1. Prázdniny (2006). Romantickou komedii Prázdniny natočila americká režisérka Nancy Meyers. Ta mimochodem režírovala i úspěšný film Po čem ženy touží (2000). Amanda a Iris jsou dvě hlavní hrdinky, které se nejprve navzájem neznají. Obě mají smůlu na muže a zmítají se ve smutku. Amanda je bohatá a trochu výstřední žena žijící v luxusním domě v Los Angeles. Iris má skromnou povahu a vlastní domek poblíž Londýna. Tyto dvě zoufalé ženy se rozhodnou, že změní prostředí. Narazí na sebe na internetu a domluví se, že se vymění. Iris bude nějakou dobu žít v Los Angeles a Amanda zase v osamělém domě, který stojí nedaleko Londýna. Nakonec obě najdou své štěstí. Do hlavních rolí byly dosazené hvězdné herečky Cameron Diaz a Kate Winslet.
  1. Šest dní, sedm nocí (1998). Akční komedii natočil kanadský režisér Ivan Reitman, který má kořeny na Slovensku. Ve snímku Šest dní, sedm nocí si zahráli Harrison Ford a Anne Heche. Mladá novinářka magazínu pro ženy se se svým snoubencem rozhodne strávit dovolenou v tropickém ráji. Nevzdá se však práce ani tam. Musí dohlédnout na fotografování do časopisu, ve kterém pracuje. Kvůli tomu odletí na jiný tichomořský ostrov. Najme si staršího pilota s malým letadlem. Po cestě je přepadne bouřka a nouzově přistanou na neobydleném ostrově. Stanou se z nich trosečníci, musí si obstarat jídlo a přístřeší. Problém ale je, že na ostrově zakotví i piráti, kteří jim jdou po krku…
  1. Millerovi na tripu (2013). Dobrodružnou komedii natočil americký režisér Rawson Marshall Thuber. Rodiče a dvě děti v pubertálním věku vezmou karavan a společně cestují. Vypadá to jako velká rodinná idylka, ale nic není tak, jak na první pohled vypadá. David totiž obchoduje s marihuanou a dostane se do velkého problému. Někdo ho na ulici okrade úplně o všechno a kvůli tomu dluží velký balík peněz svému dodavateli. Ten mu dá šanci, aby vše napravil. Musí dovést z Mexika drogy. O pomoc řekne dalším třem lidem. Svůdné striptérce, mladému zákazníkovi a potrhlé puberťačce. Ti všichni budou dělat, že jsou skvělá rodinka. Cestou je potká několik průšvihů, u kterých se pobavíte. Striptérku si zahrála populární herečka Jennifer Aniston.
  1. Zkus mě rozesmát (2011). Letní komedii natočil americký režisér Dennis Dugan. Majetný plastický chirurg nosí na ruce snubní prsten, aby se mu snadněji lovily ženy do postele. Jednoho dne potká mladou krásku s dobrým srdcem a chce být jen s ní. Bohužel si všimla jeho prstenu a chirurg přemýšlí, jak se z toho vyvléct. Požádá svoji pracovní asistentku, aby mu hrála manželku, se kterou se právě rozvádí. Trochu se to zvrtne. Všichni spolu pojedou na Havaj… Hlavní role dostali Adam Sandler a opět Jeniffer Aniston.

Témata:,