4 nejkrásnější ostrovy Řecka, kam můžete vyrazit ještě letos

Redakce

Léto se u nás blíží ke konci. V Řecku ale zdaleka ještě ne. Stále máte možnost vyrazit na skvělou dovolenou. Prozradíme vám, jaké jsou v této zemi nejhezčí ostrovy.

  • Santorini. Santorini je nejhezčí z Kykladských ostrovů a nejspíš i z celého Řecka. Souostroví vzniklo vybuchnutím sopky. Santorini a další ostrovy jsou výsledkem toho, co po explodování původního velkého ostrova Théra zbylo. V Santorini můžete spatřit velké útesy. Jezdí sem často zamilované páry a sledují krásný výhled právě z těchto míst. Najdete tu krásné pláže. Těžko byste v Evropě hledali hezčí. Během letní sezóny bývá ostrov přeplněný turisty, ale v září jich tu potkáte méně. Santorini žije nočním životem. Kluby, bary, taverny tu jsou na každém rohu. Momentální teplota na Santorini dosahuje třiceti stupňů. Minimálně další dva týdny bude obdobná.
  • Samos. Samos je poměrně velký ostrov, který leží blízko pobřeží Malé Asie. Najdete tam spoustu zeleně a tyrkysové moře s písečnými plážemi. Co víc si přát? Zní to jako idylka z upravených fotek, ale Samos takový je v reálu. Hotový ráj na zemi. Daří se tu olivám, citronům a dalšímu exotickému ovoci. Pokud jste milovníky vína, neváhejte a vydejte se na tento ostrov. Obyvatelé tu mají obrovské vinice a víno rozváží i do dalších ostrovů v Řecku. Aktuální průměrná denní teplota se v Samosu pohybuje kolem osmadvaceti stupňů. Stále se tu ještě letos můžete vykoupat v moři!
  • Lesbos. Lesbos je třetím největším řeckým ostrovem. Proslul hlavně díky známé básnířce Sapfó. Místní obyvatelé dělají nejlepší olivový olej z celého Řecka. Není divu, velká část ostrova je pokrytá olivovými háji. Turisté si tu s radostí vychutnávají i kozí sýr, který jinde lepší neochutnáte. Vyvěrají tu léčivé prameny, které mají teplotu pětačtyřicet stupňů. Najdete tu také významnou historickou památku – Římský akvadukt. Pláže na Lesbu nejsou vůbec k zahození. Celkově sem nejezdí příliš mnoho turistů, jako do vyhledávaných řeckých oblastí. Teplo v září na ostrově se pohybuje kolem sedmadvaceti stupňů.
  • Zakynthos. Zakynthos se nachází v Jónském moři. Na tomto ostrově naleznete krásnou přírodu. Větší část ostrova je pokrytá zelení. Nejhezčí, co tu můžete spatřit, jsou pláže. Průzračně modré moře a zlatý písek uchvátily turisty z celého světa. Ze všech zálivů v Evropě jednoznačně vede Navagio. Dostat se na něj můžete jedině lodí. Tou si můžete projet i jeskyně, které jsou nedaleko od snového koupání. Dalším lákadlem jsou želvy. Na určitých místech si s nimi můžete i zaplavat ve vodě. Průměrná teplota na ostrově se v září stále pohybuje kolem třiceti stupňů. Sbalte si plavky a vyrazte na dovolenou na řecké ostrovy ještě dnes!

Kam vycestovat za vynikajícím vínem?

4 nejlepší místa v Evropě, kde si užijete dobrodružnou dovolenou