4 seriálové trháky, na které se můžeme těšit v roce 2019

Eva Vogelová

Příští rok bude opravdu plodný, co se seriálů týče. Můžete se těšit na úplně nové seriály, ale i na pokračování těch starších. Pokud budete mít v dalším roce několik volných chvil, nepochybně se budete mít na co dívat. Odkryjeme vám, jaké seriálové trháky zanedlouho vyjdou.

  1. Hra o trůny

Konečně! V první polovině roku 2019 vyjde na HBO poslední série Hra o trůny. Jde patrně o nejočekávanější seriál následujícího roku. Fanoušci nyní musejí čekat déle než obvykle. Doposud nové série vycházely každý rok, nyní je to jinak. Předposlední totiž vyšla v roce 2017. Osmou řadu natáčí režiséři Miguel Sapochnik a David Nutter, kteří se na některých předchozích sériích už podíleli, takže se nemusíte bát, že seriál nebude mít velkolepý konec. Série bude mít bohužel jen šest dílů. Malý počet však vynahradí délka jednotlivých dílů. Ta má být delší, než bylo u ostatních sérií zvykem. Za několik měsíců se už konečně dozvíme, zda se lidé ubrání nebezpečným Bílým chodcům.

  1. Zaklínač

Seriál Zaklínač se točí podle stejnojmenné knižní předlohy od polského autora Andrzeje Sapkowského. Spisovatel na natáčení spolupracoval s showrunnerkou Lauren Schmidt. Natáčí se především ve východní a střední Evropě. Vysílat ho bude Netflix. Seriál vyobrazí příběh zaklínačů, kteří se živí lovením bestií. Není to nic moc práce, mohou během ní přijít snadno o život. Někteří lidé se tam ale často chovají mnohem hůře než monstra, po kterých jdou. Hlavní hrdina seriálu se jmenuje Geralt z Rivie. Po tuto roli byl vybrán britský herec Henry Cavill.

  1. Temný případ

Temný případ je krimiseriál, který má teprve dvě série. Na tu třetí se můžete těšit v příštím roce. Režírovat ji bude opět Nic Pizzolatto a vysílat stanice HBO. První dvě byly velmi povedené, se stejným režisérem existuje naděje, že kvalita nové řady nebude nižší. Série na sebe nenavazují, každá má svůj vlastní rámec. První je retrospektivní. Dva detektivové byli vyslýchaní a skrze jejich vyprávění jsme se dozvídali o případu záhadné vraždy. Vrah byl sice v minulosti polapen, ale něco na tom případu pořád nesedí. Z toho důvodu se musel znovu otevřít. Hlavní role ztvárnili herci Matthew McConaughey a Woody Harrleson. V druhé sérii jsou opět hlavními postavami detektivové. Spojuje je komplikované vyšetřování zkorumpovaných politiků a dealerů drog. Hlavní role získali herci Colin Farrell, Vince Vaughn a Rachel McAdams. Brzy se dozvíme, jakou zápletku bude mít nová série.

  1. Sedmilhářky

Zatím stanice HBO odvysílala jen první sérii Sedmilhářek, která byla mimochodem velmi úspěšná. Seriál byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy od autorky Liane Moriarty. Z knihy se stal bestseller. Do režie se opět pustí kanadský režisér Jean-Marc Vallée. V první řadě si zahrály velmi známé herečky Reese Witherspoon, Nicole Kidman a Shailene Woodley. Hlavní postavy jsou matky malých dětí, které mají zdánlivě skvělý život. Všechny tři jsou krásné a netrpí výraznými finančními problémy. První pohled však nemusí být ten správný a jediný. Všechno je jinak, než vypadá. Každá má svoje problémy, které pomalu vychází napovrch. Konec série vyvrcholil vraždou násilnického manžela jedné z nich. Díky úspěšnosti první série se už začala točit i druhá a v roce 2019 ji budeme moci vidět. Uvidíme, jak dramatický příběh tří hlavních hrdinek bude pokračovat. Máme se opravdu na co těšit, protože v další řadě bude hrát i herečka Meryl Streep!