5 bizárů, které najdete na Wikipedii

Eva Vogelová

S pomocí Wikipedie mnozí studenti vystudovali školy. Nenachází se tam jen nudné věci, které se člověk musí nabiflovat. Visí tam i spousta článků, které jsou o bizarních věcech. Můžete si o nich přečíst zde.

  1. Jak se správně dává toaleťák na držák?

Nevíte, na jakou stranu umístit toaletní papír na držák vedle záchodu? Wikipedie vám s tím pomůže. Stačí zadat slovní spojení: Toilet paper orientation. Vyjede vám opravdu dlouhý článek o tom, jaký směr umístění papíru je správný, jaký špatný, a také důvody proč. Doporučujeme, abyste si to přečetli, protože na tom fakt závisí existence celého lidstva.

  1. Chirurg, který vytvořil dvouhlavého psa

Ruský vědec Vladimir Petrovič Děmichov se zabýval transplantační chirurgií. Zkoušel různě šílené pokusy hlavně na zvířatech. Než ho začnete proklínat, měli byste vědět, že to byl první člověk na světě, kterému se povedlo transplantovat srdce. Udělal to sice na psovi, ale byl to přelomový okamžik. Pokud jde udělat něco takového na zvířeti, proč by to nešlo na člověku? Tehdy takto vznikla první myšlenka a byla myšlena vážně. Vladimir se ale pokusil o zvrácenost. Přemístil hlavu jednoho psa k živému pejsku a vznikl tak dvojhlavý pes. O toho doma velmi dobře pečoval. Eh.

  1. Samozvaný císař

Joshua Abraham Norton se sám prohlásil za císaře Spojených států amerických v roce 1859. Byl to obyčejný občan státu, který neměl žádný politický vliv ani ozbrojené síly. Všeobecně byl považován za blázna a podivína. V San Franciscu si však jeho osobnosti vážili. Norton rozhodně nepostrádal smysl pro humor a všechny tím bavil. Podal rozkaz k tomu, aby byl rozpuštěn americký kongres, a lidé se mohli potrhat smíchy. Začalo se mu říkat Norton I. a v 19. století byl známý nejen v San Franciscu.

  1. Horská dráha, která zabíjí lidi

Umělec Julijonas Urbonas navrhl v roce 2010 horskou dráhu zvanou Euthanasia Coaster. Jak jistě víte, horské dráhy plní zábavnou funkci. Lidé si na ní užijí adrenalin a mají z toho bezva zážitek, tedy kromě těch, kteří se z ní poblinkali. Euthanasia Coaster funguje však trochu jinak. Má lidem zprostředkovat rychlou smrt s krátkým zážitkem. Julijonas horskou dráhu navrhl pro jedince, kteří už nechtějí žít. Dlouhodobě bojují s vážnou nemocí nebo ztratili smysl života. Tento vynález se dokáže rozjet až na 360km/h, což je šílená rychlost, když k tomu připočtete ty bláznivé otočky. Měli byste chuť horskou dráhu Euthanasia Coaster vyzkoušet?

  1. Chlapec, který postavil jaderný reaktor

David Charles Hahn postavil doma v kůlně reprodukční jaderný reaktor. Udělal to, když mu bylo 17 let. Chodil do skautu, očividně jím byl tělem i duší. To se hned tak nevidí, že si chlapec postaví doma jaderný reaktor kvůli skautům. Jeho projekt byl prozrazen, policii se jeho výtvor rozhodně nelíbil. Vláda nařídila zničení Davidova stroje. Spolu s ním šel k zemi i dům jeho mámy, kvůli vysoké radioaktivitě. Ta musela být, chudák, hrozně nadšená, když jí kvůli synáčkovi zbořili střechu nad hlavou. Na tomto činu se najde i pozitivní věc. David Charles Hahn obdržel od skautů hodnost Eagle Scout. Jedná se o nejvyšší hodnost, která se v tomto odvětví uděluje.