5 chyb, které děláte během líčení, když spěcháte

Redakce

Většina z nás už nezná nic jiného než spěch a není se čemu divit, protože dnešní doba je prostě zrychlená. Když však spěcháte během líčení, tak občas děláte chyby, které nejsou pro vás ani vaši pleť to nejlepší... Právě proto jsme se rozhodli, že vám sepíšeme pět problémů, se kterými se můžete během rychlého líčení setkat, a na co byste rozhodně neměly, dámy, během líčení zapomínat. Jdeme na to?

  1. Předtím, než se začnete líčit, zbavte obličej nečistot a přebytečné mastnoty, která se na vašem obličeji přes noc objevila. Na to určitě nezapomínejte, protože se jinak budete během dne lesknout a to přece ani jedna z vás nechce. Nezapomínejte ani na okolí očí, které je potřeba očistit.
  2. Nezapomínejte na hydrataci. Hydratace pleti je důležitá a především teď v zimě, kdy je naše pokožka vystavena nepříjemnému střídání teplot, které ji vysušuje. Právě proto používejte krémy, díky kterým pleť oživíte a vyplníte suchá místa, kde by se později mohly tvořit třeba vrásky. Krém můžete případně do pokožky vmasírovat a aplikaci tak urychlit, ale rozhodně ho nevynechávejte.
  3. Kontury. Je důležité obličej trochu definovat a od toho je zde konturace, která vám pomůže obličej vystínovat během chvilky. Začněte tím, že si nanesete make up, poté zakryjte kruhy pod očima a zvýrazněte si tváře.
  4. Obličej zafixujte pudrem. Sice jste se zbavili přebytečného oleje, ale během dne se může pokožka s make upem začít lesknout. Právě proto je lepší obličej zafixovat, ať už barevným pudrem nebo transparentním, který obličej zmatní. Rozhodně obličej nepřepudrujte několikrát během dne, protože budete akorát zvyšovat vrstvu líčidel na obličeji a to není úplně to nejlepší.
  5. Neslepujte si řasy. Když budete řasenku nanášet v přebytečném množství, tak se vaše řasy slepí a to nesnáší snad každá z nás. Proto řasy malujte v klidu a bez spěchu tak, že začnete od kořínků a budete pokračovat ke konečkům a budete krásně řasy pročesávat, tím byste se měly problému se slepením vyhnout.

Apel na čtenáře Koule.cz: Nezavírejte oči před krutostí, která je páchaná na zvířatech

Rozhovor s Petrem Nitkou, prvním českým androgynním modelem