5 filmů, co mají tak děravé scénáře, že byste je mohli použít jako cedník

Redakce

Snímků, které v sobě mají chyby, co na první dobrou nezaregistrujete, ale pak už vám ale nedají spát, je hodně. Tak jsme vybrali pětici relativně aktuálních velkofilmů, kde drobný přešlap vytvořil velkou logickou trhlinu v celém příběhu. Jo a *spoiler alert*!

 • Fantastická zvířata a kde je najít
  V závěru filmu ze světa Harryho Pottera se dozvíme, že hlavní záporák je ve skutečnosti přeměněný Gellert Grindelwald. Mocný černokněžník je fanouškům HP ságy dobře znám – byl blízkým přítelem (a posléze sokem) Albuse Brumbála. Každý fanda tedy ví, že Grindelwald ukradl už v mládí Bezovou hůlku, tu nejmocnější na světě. Je naprosto nelogické, že se ve Fantastických zvířatech nechal v klidu chytit a odvést do cely dvěma obyčejnými zřízenci. Proč nepoužil bezovku, když bylo jasné, že už v roce 2018 uvidíme pokračování?
 • Star Wars: Rogue One
  Povedený spin-off se odehrává těsně před začátkem Epizody IV a vysvětluje, jak se plány Hvězdy smrti dostaly do rukou Rebelům. Místo toho, aby přinášel detaily, ale vytváří spíš zmatek. Z Impéria dělá ignorantské blbečky a z Rebelů partu šmejdů. Proč? Snímek totiž odhalí, že díra, díky které bylo posléze Hvězdu smrti možno zničit, nebyla omylem, ale úmyslnou sabotáží. A co na to Impérium, když to zjistí? Vůbec nic! Vesele tenhle stroj dál používá. Získání plánů bylo navíc vykoupeno mnoho životy, včetně těch hlavních hrdinů. A vy jste snad někdy v SW filmech slyšeli o Jyn Erso? My tedy ne! To je tedy vděk! Všechnu smetánku slízne princezna Leia.
 • Inferno
  Nejnovější z adaptací románů Dana Browna má problém v tom, že hlavní záporačka je zároveň parťačka hrdiny. Na konci zjistíme, že Felicity Jones vůbec není hodná holka, ale přítelkyně šíleného boháče, co chce zamořit planetu smrtelným virem. Aby mohla dokončit jeho dílo, nechal jí sérii nesmyslně složitých vodítek, podle kterých virus měla najít, a k tomu právě potřebovala Roberta Langdona. Aby ho získala, nechala dokonce postavit falešnou nemocnici. Ano, celou budovu! Nebylo by jednodušší, kdyby jí to v bodech pověsil do nějakého zašiforvaného souboru v PC? Obzvlášť, když se vir nakonec skrývá jen tak v obyčejném pytlíku ve vodní nádrži.
 • Smrt ve tmě
  Nápaditý horor o partě lupičů, která chce okrást toho nepravého důchodce, má slušné napětí. Slepý dědula totiž rozhodně netráví dny před televizí, ale spíš ve sklepě, kde drží a znásilňuje mladou dívku. Hlavní hrdinka filmu z domu unikne, avšak v závěru se dozví, že stařec přežil a v novinách je teď za hrdinu. To si jako policie, která prohledala jeho dům a našla dvě mrtvoly zlodějů, nevšimla, že má ve sklepení postavenou mučírnu se vším všudy?
 • Batman vs. Superman
  V komiksovém velkofilmu dostává Bruce Wayne aka Batman vzkazy ve znění „Nechal si svou rodinu zemřít.“ Později je odhaleno, že mu je posílá zlotřilý Lex Luthor. Takže to znamená, že Luthor ví, kdo Batman ve skutečnosti je? A neměl by tedy tuto vědomost využít k něčemu podlejšímu, než jen aby ho donutil porvat se se Supermanem? Nakonec Lex skončí za mřížemi. Co mu tedy brání prozradit pravou identitu netopýřího muže světu? Tolik otázek…

15 zajímavostí o snímku Hanebný pancharti, které pravděpodobně ještě nevíte

10 faktů a zajímavostí o Matrixu, co dost možná nevíte

Témata: