5 mýtů o wrestlingu, kterým většina lidí věří

Paga

Wrestling je oblíbený americký sport, který postupně získává fanoušky i v Česku. Aby se mohl šířit dál, měli byste o něm vědět těchto pět důležitých věcí.

  1. Mlácení je „fake“. Wrestleři se sice skutečně nekopou celou silou do obličeje, ale veškeré souboje jsou velmi reálné. Jen jsou očekávané a wrestleři umí vychytávat rány tak, aby vypadaly skutečně, a zároveň neměli zlomenou čelist. To však neznamená, že to nebolí. Židle je sice z plastu a ne ze železa, ale i tak bolí, když s ní někoho přetáhnete. Padání na zem z výšky taky není zrovna bezbolestné, i když umíte padat.
  2. Zápasníci mají přesné scénáře. Není to tak, že si před zápasem řeknou: „Hele, tady tě praštím, pak s tebou hodím a pak uvidíme, jak se to vyvine.“ I při pravidelném tréninku je těžké tomu druhému fatálně neublížit.
  3. Zápasníci zvedají do vzduchu své soupeře sami. Wrestleři jsou pořádné korby. Kdybyste je potkali v hospodě, raději se klidíte stranou, aby vás náhodou nezvedli nad hlavu a nepřelomili s vámi kulečník. Jenže wrestleři nezvedají své soupeře sami. Dost jim pomáhá ten druhý poskočením a správnou odstředivostí síly. Takže žádné strachy, mrtvou váhu by přes celou místnost určitě jen tak nehodili.
  4. Pásy jsou bezvýznamné dekorace. Wrestleři na konci utkání dostanou zlatý pás, kolem čehož dělají fakt velkou kovbojku. Ale proč dostávají nějaké ceny, když je vše nacvičené? A ještě z nich mají radost! Ano, vítěz je předem daný. Ale pás dostane jen wrestler, který má za sebou roky a roky dřiny. A taky musel tvrdě pracovat na získání fanouškovské základny. Takže po získání pásu vidíte skutečné emoce.
  5. Wrestleři užívají steroidy. To, že je všechno nahrané a soupeři útočníkovi pomáhají a „nechat se mlátit“, ještě neznamená, že jsou to nějaké bábovky! Wrestleři cvičí, makají na sobě a svalnaté postavy nemají zadarmo. Long story short: Zaslouží si obdiv stejně jako všichni ostatní sportovci.