5 náznaků, podle kterých poznáte, že jde váš vztah ke dnu

Eva Vogelová

Myslíte si, že je váš vztah v pořádku? Možná se mýlíte nebo si nechcete přiznat opak. Podle několika následujících signálů poznáte, že váš vztah už rozhodně není to, co býval a chýlí se pomalu ke konci.

  1. Konverzace povadla

Dříve jste si byli schopní společně povídat několik hodin v kuse. Neustále jste si měli, co říct. Občas jste téměř nezavřeli pusu. Jeden mluvil, druhý naslouchal a naopak. Jednoduše jste si rozuměli a mohli si říct téměř cokoli. Dokázali jste se spolu často smát. A teď vaše konverzace vázne. Skoro se nemáte o čem bavit, řešíte jen praktické věci. Vzdálenost mezi vámi se pomalu prodlužuje. Měli byste s tím něco dělat, jinak to nedopadne dobře.

  1. Výrazný pokles zájmu o intimní hrátky

V dlouhodobém vztahu se pomalu vytrácí chuť na sex. Snižuje se frekvence pohlavního styku, což však není nic výjimečného a neobvyklého. Mnoho lidí to řeší nevěrou. S někým novým v posteli se totiž vášeň v člověku zase probouzí. Pokud dojdete do bodu, kdy budete mít sex zhruba jednou za měsíc až dva, něco je velmi špatně. Když spolu téměř nespíte, zároveň ztrácíte vzájemnou lásku, která se postelovými hrátkami upevňuje. Nic však není ještě ztraceno, pokud s tím začnete něco dělat. Vyzkoušejte nové pozice, pořiďte si sexuální hračky, měňte místa a nezapomeňte na sex na veřejnosti. Zároveň byste si o tom měli i otevřeně promluvit. Díky tomu se toho mezi vámi může spoustu vyjasnit.

  1. Vymlouváte se na práci

Nyní už spolu netrávíte tolik času jako dříve. Když jste byli v práci, nemohli jste se sebe dočkat a občas jste po ní spolu dělali nějaké aktivity. Nyní je tomu jinak. Nemáte potřebu se moc vídat, raději se sami sobě občas vyhýbáte. Radši zůstáváte déle v práci a navzájem si namlouváte, že vám na ní jen záleží. Zatím si nejspíš nedokážete přiznat, že to souvisí s vaším vztahem. Mohlo by vám pomoci, kdybyste se zeptali sami sebe, proč váš vztah už není takový jako dřív. Pokud na to přijdete, nebylo by špatné to narovinu sdělit i svému protějšku. Sami se od něj můžete dozvědět věci, které byste nečekali, že v sobě zadržuje.

  1. Nic společně neplánujete

Dříve jste si plánovali, co všechno chcete společně zažít. Jeden bez druhého jste nedali ani ránu. Možná jste měli každý svoje koníčky, ale zásadní věci jste dělali vždy společně. Nyní jste bez plánů a společně sedíte tak maximálně u večeře? Zamyslete se nad tím, co se změnilo. Proč už do své budoucnosti nezahrnujete jeden druhého. Možná to znamená, že už spolu být nechcete…

  1. Často se hádáte

Občasné hádky dokáží vyčistit vztah. Bylo by divné, kdybyste se vůbec nehádali. Problém nastává ve chvíli, kdy se hádáte kvůli maličkostem. Ani jeden z vás nemá v poslední době dobrou náladu. Potřebujete spolu soupeřit a vyčítat svému protějšku všechny malé chyby, které vám na něm předtím nevadily. Z lásky, porozumění a ochoty se svátá boj. Pokud to tak u vás probíhá několikrát týdně, zamyslete se nad sebou. Promluvte si o tom a ujasněte si, proč se chcete navzájem pořád jen shazovat. Partnerství je o tom, abyste si navzájem pomáhali a ne podráželi nohy.

Témata:, ,