5 nejpodivnějších způsobů hubnutí, o kterých jste ještě neslyšeli

Pavla Gabrhelíková

S dietami je to ošidné. Většinou to stejně musíte vzdát a začít cvičit nebo vypláznout majlant za výživového poradce. Existují však metody, o kterých jste asi neslyšeli. A to buď proto, že jsou nebezpečné, nebo moc trhlé. Tak bacha!

  1. Studené koupele. Tato metoda se objevila poprvé v Japonsku v roce 1978, aby léčila onemocnění pokožky. Reakce těla na studenou vodu napomáhá proudění krve a stimuluje systém. Nejenom, že ztratíte nějaké to deka, navíc vám i uklidní nervy a zbaví vás to toxinů.
  2. Horké koupele. Hodina v opravdu horké lázni se rovná půl hodině rychlé chůze a spálí kolem 140 kalorií. Po koupelích se taky zlepšuje vaše obranyschopnost a zbavíte se zánětů v těle.
  3. Pilulka. Ano, opravdu existuje taková, která nahradí cvičení. Jenomže v rukou ziskuchtivých prodejců se mění spíš v nebezpečnou drogu. Měla by ale pomáhat těm, kteří mají kvůli nadváze problémy se srdcem nebo ledvinami a nemohou se pohybovat, třeba proto, že jsou na vozíku. Takže jako zdravý člověk se k ní stejně nedostanete.
  4. Hypnóza. Nepomůže vám spálit kalorie, ale pomůže vám, abyste se necpali jako před popravou. Může tedy pomoct těm, kteří nemají silnou vůli a přeprogramovat jim mozek.
  5. HCG. Jde o vemi rychlý způsob hubnutí (až půl kila denně) pomocí hormonů. Spočívá v podávání hormonálních látek (HCG neboli lidský choriový gonadotropin) a omezení příjmu kalorií. Choriový gonadotropin je hormon, které vyplavují ženy během těhotenství. Je to velmi invazivní metoda oblíbená především v Americe a je třeba, abyste ji konzultovali s lékařem. Její zázračné účinky využívá třeba Britney Spears, Renée Zellweger nebo Cathrine Zeta-Jones.