5 telefonů, které vládly světu, než je převálcoval iPhone

Redakce

Je to nádhera vrátit se v čase a zavzpomínat na staré dobré telefony, které jsme milovali i přes to, že nám umožnili "jen" telefonovat nebo smskovat. Jde o telefony tlačítkové, vysouvací nebo vyklápěcí. Ano, ty přesně byly trendy. Taky jste jeden z nich měli?

  • Nokia 3210 – Nerozbitný telefon, na kterém jsme všichni hráli oblíbeného hada. Jedná se o první nejprodávanější telefon s vestavěnou anténou. Bez nabití vydržela tahle kráska až deset dní, což dneska nepřipadá v úvahu, ale také se o něco déle nabíjel, přesněji řečeno čtyři hodiny. Těchto telefonů se prodalo sto šedesát milionů!
  • Motorola RAZR V3 – Telefon s jedinečným designem byl hitem. Podsvícená tlačítka vyrobená ze souvislého kusu kovu, hliníkové tělo, mini USB port a další skvělé vychytávky. To je, nebo spíše byla, Motorola RAZR. Moderní bylo i zvláštní vyklápění, které bylo v té době neuvěřitelně originální. Telefonů se prodalo sto třicet milionů!
  • Nokia 1110 – Telefon, který byl mezi posledními s tlačítky, patřil mezi nejoblíbenější. Baterie měla výdrž až neskutečné dva týdny. Telefonů se prodalo dvě stě padesát milionů!
  • LG KG800 – LG v roce 2006 přišlo na trh s telefonem, kterému říkali Chocolate díky jeho čokoládovému designu. Kdyby však telefon neměl naleštěné a tmavé plasty s podsvícenými tlačítky, tak by takový úspěch neměl. Displey byl na tu dobu velmi tenký a ani fotoaparát moc úspěchu neudělal. Tak i tak se telefonu prodalo hned několik set tisíc kusů.
  • Nokia 6300 – Díky použití hliníku jako základního materiálu a vystouplého displeje s tlačítky byla fenoménem. 6300 patří mezi poslední telefony s tlačítky a prodávala se více než dobře. Jako bonus měl telefon notifikační diody, načasování profilů a další vlastnosti.

7 nejdražších a nejluxusnějších telefonů na světě. Dali byste za ně ty prachy?

11 důvodů, proč je mobil lepší než muž (žena)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit