5 tipů, jak zařídit, aby se vám lépe žilo

Lucie Bryndová

Přemýšlíte často nad tím, že byste na sobě chtěli něco změnit? Máte kolem sebe přátele, kteří vás motivují tím, jak se staví k životu, jaké mají zájmy a jak přemýšlí? Pokud chcete zapracovat na svém lepším já, můžete zkusit následujících pět bodů, které vám mohou pomoci cestu za změnou odstartovat.

  1. Když něco chcete změnit, tak to změňte. Přestaňte už dále odsouvat rozhodnutí, která se chystáte udělat. Máte problém se svojí postavou? Skoncujte s tím věčným stěžováním si kamarádce a udělejte maximum pro to, abyste se přiblížili svému cíli. Rozhodujete se, jestli si koupit za našetřené peníze něco, po čem už dlouho toužíte? Udělejte si radost.
  2. Přiznejte svoje chyby. Víte, že máte nějaký ten vroubek, ale před ostatními se pořád děláte dokonalými? Jediným člověkem, kterého to ve finále tíží, jste vy. Není nic jednoduššího, než si svoje chyby přiznat, snažit se si je vždy uvědomit, když se jich dopustíte, a příště už si dát pozor. Nikdo není dokonalý, tak na sebe nebuďte příliš přísní!
  3. Přestaňte se dokolečka zabývat tím, co bylo. Vzpomínky vám sice nikdo nevezme, ale když se v nich budete pořád brodit až po uši, život vám to nezlepší. Navíc na minulosti nic nezměníte. Zkuste se na chvíli zastavit, zamyslet se nad tím, že jedině přítomnost je něco, čemu byste skutečně měli věnovat pozornost. Vychutnávejte si každý moment. Zabývat se tím, že jste možná někdy udělali něco, díky čemu dnes nemáte to, co byste mohli mít, kdybyste udělali něco jinak, nemá vůbec žádný smysl. Vše je tak, jak být má. I špatné zkušenosti vás posouvají.
  4. Žijte naplno. Vzbudíte se ráno se špatnou náladou a máte chuť zůstat celý den v posteli? Nedaří se vám v práci, padá na vás únava nebo se dozvíte nějakou špatnou zprávu? Zkuste změnit svůj pohled na věc a radujte se z každého nového dne. Jsou lidé, kteří nemají to štěstí a vyměnili by každý váš „špatný“ den za cokoli na světě. Radujte se, užívejte si život a myslete na to, že už se ten samý den nebude nikdy opakovat.
  5. Naučte se odpouštět. Někdy to opravdu není jednoduché, zvlášť, když vám někdo hodně ublíží. Ale nemůžete se donekonečna trápit. Někdy se stane, že se lidé jen vzájemně špatně pochopí a když si po čase vše rozumně vysvětlí, zjistí, že se na sebe zlobili zbytečně. Jsou jistě věci, které jsou neodpustitelné, ale pokud jde o malichernosti, udělejte vy ten první krok a řekněte druhému, že mu odpouštíte. Uvidíte, jak se vám uleví.