5 tipů, jak vybrat nejlepší místo na svatbu

Lucie Bryndová

Chystáte se do toho brzy praštit a nevíte si rady, kde si říct ANO? Nepropadejte panice. Ať už plánujete svatbu za rok nebo jen za pár měsíců, vždycky se dá vymyslet varianta, která splní vaše očekávání. Poradíme vám, jak vybrat to pravé místo pro váš nezapomenutelný den.

  1. Buďte s partnerem za jedno. Jste čerstvě zasnoubeni a začínáte se s partnerem bavit o svatbě? Udělejte si od začátku jasno, jak byste chtěli svůj velký den prožít. Dopředu se domluvte na tom, jaký druh svatby chcete oba dva mít. Ať už to bude romantická svatba, klasická veselka nebo svatba jako z pohádky. Podle toho potom můžete snadněji vybírat vhodná místa. Možností je nespočet, od klasických míst, jako je radnice nebo kostel, až po romantickou louku, skály, pláž či vodu. To samé se týká počtu hostů – udělejte si s partnerem jasno hned na začátku plánování.
  2. Dobře si vše předem spočítejte. Svatba se může někdy tak prodražit, že byste si místo ní mohli pořídit nové auto, byt či dům. Připravte si jednoduchý rozpočet a stanovte si částku, přes kterou nechcete nebo nemůžete jít. Bude se vám pak snadněji vybírat. Ujasněte si s partnerem také to, co je pro vás nejdůležitější a na tom nešetřete. Pokud si už nějaké místo zarezervujete, zjistěte si dopředu, co všechno je v ceně pronájmu místa, abyste nebyli překvapeni dalšími nečekanými výdaji.
  3. Vymyslete ideální polohu. Pokud plánujete větší svatbu, myslete při výběru místa také na své hosty. Udělejte kompromis, aby to měli na místo konání všichni podobně daleko, mohli tam zaparkovat nebo případně přespat. Pokud máte část rodiny v zahraničí, pokuste se jim pomoci při nákupu letenek, abyste jim trochu ulevili, pokud to bude možné.
  4. Najměte si svatební agenturu. Pokud víte, že nejste typ, který by si chtěl všechno obíhat a domlouvat sám, využít můžete z široké nabídky svatebních agentur, které vám pomohou nejen s výběrem místa, ale i s naplánováním svatby do nejmenších detailů. Domluvíte si pár schůzek, řeknete jim svou představu a oni vše zařídí za vás. Pokud se rozhodnete pro svatební agenturu, nezapomeňte při sestavování rozpočtu připočítat také výdaje za ni.
  5. Zajděte pro inspiraci na svatební veletrhy. Po celé České republice probíhají v průběhu roku různé svatební veletrhy, na kterých můžete načerpat opravdu hodně inspirace. Na veletrzích najdete celou řadu hotelů, restaurací, ale také zážitkových agentur. Kromě místa svatby tam můžete načerpat inspiraci také na dekorace, šperky, doplňky, svatební šaty a mnoho dalšího.