Svatební dort, který nemá obdoby

Petra Vorelová

Kdo někdy chystal svatbu, ví, že to přináší spoustu starostí. Jak vše zařídit?

Musíte zařídit šaty, květiny, pohoštění a v neposlední řadě svatební dort. Jaký ale vybrat? Na trhu je spousta možností vzhledu i chutí. Jestli jste megalomani, můžete si koupit třeba takovýto.

32 dní, 12 hodin denně, 24 lidí

Rodinný podnik Le Novelle Cake vyrábí vskutku monstrózní dorty. Cena se pohybuje od 100 tisíc korun až po 11 milionů. Průměrná délka výroby se pohybuje okolo jednoho měsíce, uvádí web Extrastory.cz. „Dorty poté po částech převážíme. Obvykle k tomu potřebujeme dva náklaďáky. Do dveří od normálních aut by se totiž nevlezly. S dortem jede na místo doručení i tým našich zaměstnanců, kteří opravují škody způsobené přepravou, jednotlivé části k sobě skládají, zdobí cukrovými květinami a dodělávají poslední úpravy. Na největší z našich dortů bylo potřeba pět náklaďáků a osm hodin k dokompletování,“ vysvětluje Tiffany Riyadi, dcera zakladatelů Le Novelle Cake Susanti Sunardjie a Rickyho Riyadiho.

„Zatím nejsložitější dort jsme vyráběli 32 dní, 12 hodin denně a podílelo se na něm 24 lidí. Do dortu rádi vkládáme osobnost zákazníka, abychom mu ukázali, že je skutečně vyráběn jen pro něho. Většina našich klientů je výsledkem ohromená. Spousta z nich je také překvapená, jak skutečně obrovské ty dorty jsou. Fotografie nedokážou tu ohromnost zaznamenat,“ uzavírá.