5 věcí, které nám filmy předhazují, ale ve skutečnosti je to úplně jinak

Redakce

Filmy nás klamou. Ukazují nám věci, které v reálném světě fungují úplně jinak. Z tohoto důvodu bychom většinu filmů měli brát s velkou rezervou. Jaké věci máme na mysli?

Všichni vypadají skvěle. Hlavní hrdinové ve filmech jsou vždy krásní. Mladé a pohledné herečky na sobě mají tunu make upu. Filmové efekty jim uberou pár kil a vyhladí bříško. Výsledek je naprosto skvostný. To samé se děje u mužů. Málokdy je do filmu vybrán ošklivý chlap, pokud to není účelové. Obličej jako ze žurnálu a přifouknuté svaly dělají divy. Nenajdete na nich ani jednu chybičku. Vzpomeňte si na například na Twilight ságu. Nenašli byste mezi nimi nikoho ošklivého. Všichni si tak nějak tajně přejeme, abychom vypadali krásně jako oni. Bohužel realita je jiná, většina z nás tak dokonale nevypadá ani z dálky. Celebrity jsou na tom pochopitelně ve skutečnosti (mimo plátno) úplně stejně.  

Zranění hrdinové mohou dál bojovat. Kladný hrdina bojuje proti zápornému. Nedaří se mu. Dostane pořádně přes pusu, ale stále se staví na nohy a bojuje dál. Krvácí všude, kde to je jen možné. Nakonec protivníkovi uteče nebo ho zamorduje. Tohle v reálném světě není možné. Člověk, který je hodně dobitý, se nezmůže ani na to, aby se postavil na nohy, natož aby bojoval, jako by se nic nestalo. Tento model bitek se objevuje v různých filmech a seriálech. Připomeňme si malou Aryu ze seriálu Hra o trůny. V poslední sérii jí nepřítelkyně rozpíchala břicho, ale ona zvládla fungovat dál. Dokonce si zaplavala ve vodě a poté bojovala dál. To je velice úctyhodné, protože nikdo z normálních lidských bytostí by toho nebyl schopný.

Honička autem přes město je brnkačka. Ve spoustě filmech se objevují rychlé honičky hustými kárami. Hlavní hrdinové jedou autem rychle přes město, kde jezdí i obyčejní lidé. Snadno se jim vyhýbají, vše probíhá hladce. Dokonce mohou z auta i střílet na svého protivníka. Několikrát se nabourají a často jim uletí nějaké součástky z auta pryč, ale oni pořád jedou dál. Příkladem jsou filmy Rychle a zběsile. Zkuste si autem pádit přes město rychlostí jedoucího vlaku. Uvidíte, že to není taková pohoda jako ve filmu. Při první příležitosti byste se někde vybourali a dál v jízdě už nepokračovali.

Sex je vždy a všude skvělý. Když si to ve filmu rozdávají hlavní hrdinové, samotný akt vypadá hodně sexy. Divoce rozjíždějí a užívají si to jako nikdy v životě. Oba samozřejmě dosáhnou orgasmu zároveň. Prostě nádhera. Takový žhavý sex by chtěl mít nejspíš každý, ale ono to vždycky úplně nejde. Pohlavní styk v realitě není vždy skvělý. Vzpomeňte si na film Padesát odstínů šedi. Hlavní hrdinka byla ještě panna a svoje poprvé si skvěle užívala. Málokterá dívka tohle zažila.

Dívka, která je outsider, získá vždy svého vysněného prince. Dívky, které jsou ze špatných sociálních poměrů nebo jsou ve škole jednoduše outsiderky, nakonec získají prince svých snů. Celý film pobývají na okraji společnosti a nikdo si o ně neopře ani kolo. Celou dobu sní o muži, který je bohatý a populární. Nakonec si jich vysněný princ čirou náhodou všimne a zamiluje se do nich. Ve filmu Moderní popelka se to tak stalo. V realitě nemůžou mít dívky vždy toho, koho si vysní. Bohužel.

Dům tety Harryho Pottera, kde slavný čaroděj žil, je na prodej. Takto to vypadá uvnitř!

Video: Filmové scény, které byste neměli vidět se svými rodiči

Témata:,