5 znamení, podle kterých poznáte, že máte doma geniálního psa

Pavla Gabrhelíková

Všichni psi jsou chytří. Ale někdy jeden vyčnívá nad ostatními. Podívejte se, jestli váš pes nedělá něco, co vám už přijde normální, ale není.

  1. Rychle chápe. Například to, že kliku stačí dát dolů, aby se otevřely dveře, krabičku si musí opřít, aby ji otevřel čumákem, nebo že když chce jít ven, má vám přinést boty. Všichni psi jsou chytří, ale těm nejchytřejším docházejí souvislosti velmi rychle.
  2. Snaží se komunikovat. Ne, nezačíná mluvit. Ale snaží se vám naznačit, že nemá vodu, potřebuje čůrat nebo že se vedle v pokoji děje něco neobvyklého, tak, abyste to jako lidi pochopili.
  3. Dělá nepořádek. Nadprůměrně inteligentní psi zlobí víc než ti obyčejně chytří, protože se nudí a potřebují nějak zaměstnat hlavu. Pes si těžko začne číst filozofický román, a tak vám cupuje gauč.
  4. Umí hrát kelímky. Skvělý test, pokud si nejste jistí. Řekněte psovi sedni a zkuste před něj dát tři kelímky. Ukažte mu, že pod jedním z nich je pamlsek. Pak s nimi zamíchejte a vyzvěte psa, aby ukázal, kde najde dobrotu.
  5. Dobře promyšlené zlobení. Nedělá mu problém přisunout si židli ke kuchyňské lince, a kdybyste doma neměli kameru, nikdy neuvěříte, jak se dostal k jídlu? Gratulujeme, máte doma génia!