5 způsobů, kterými vám kočka pomůže překonat deprese nebo špatné období

Pavla Gabrhelíková

Život je těžký. Naštěstí je na světě dost koťat, co vám s tím mohou pomoct. A doufáme, že po přečtění těchto pěti způsobů už budete hledat nejbližší útulek a zachráníte v něm život dospělé nebo malé kočičce.

  1. Je tu vždy pro vás. Domů se hned vrací lépe, když tam není prázdno. A nemusí tam čekat jen přítel. Někdy je lepší, když je tam někdo, kdo nemluví a jen se těší z vaší přítomnosti.
  2. Rutina. Ne nadarmo je v ústavech pro psychicky nemocné nastolený pravidelný režim. Je čas vstávat, je čas jíst, je čas jít spát. Zvířátko vám rychle a rádo připomene, že je čas krmení nebo mazlení. I když máte problém vstát z postele, kočka vás prostě donutí.
  3. Duševní klid. Dívat se na kočku, jak si hraje nebo se myje, je úžasně uklidňující. Roztomilost vám navíc pomůže odpoutat se od černých myšlenek a vrátí vám na rty úsměv. Život se zvířetem je navíc podle vědeckých studií prokazatelnou prevencí infarktu.
  4. Zodpovědnost. I když si myslíte, že na vás nikomu nezáleží a nikdo vás nepotřebuje, buďte si jistí, že vaše zvířátko by vás postrádalo, a to dost. Pocit zodpovědnosti vám pomůže překonat i sebevražedné myšlenky.
  5. Noví kamarádi. Nejste sami, kdo má rád kočky! Společná vášeň vás může spojit s dalšími milými lidmi. A kdo ví? Třeba díky novým lidem získáte lepší práci nebo potkáte svou životní lásku. Kočky jsou prostě the best!
swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit