5 způsobů, kterými vám kočka pomůže překonat deprese nebo špatné období

Pavla Gabrhelíková

Život je těžký. Naštěstí je na světě dost koťat, co vám s tím mohou pomoct. A doufáme, že po přečtění těchto pěti způsobů už budete hledat nejbližší útulek a zachráníte v něm život dospělé nebo malé kočičce.

  1. Je tu vždy pro vás. Domů se hned vrací lépe, když tam není prázdno. A nemusí tam čekat jen přítel. Někdy je lepší, když je tam někdo, kdo nemluví a jen se těší z vaší přítomnosti.
  2. Rutina. Ne nadarmo je v ústavech pro psychicky nemocné nastolený pravidelný režim. Je čas vstávat, je čas jíst, je čas jít spát. Zvířátko vám rychle a rádo připomene, že je čas krmení nebo mazlení. I když máte problém vstát z postele, kočka vás prostě donutí.
  3. Duševní klid. Dívat se na kočku, jak si hraje nebo se myje, je úžasně uklidňující. Roztomilost vám navíc pomůže odpoutat se od černých myšlenek a vrátí vám na rty úsměv. Život se zvířetem je navíc podle vědeckých studií prokazatelnou prevencí infarktu.
  4. Zodpovědnost. I když si myslíte, že na vás nikomu nezáleží a nikdo vás nepotřebuje, buďte si jistí, že vaše zvířátko by vás postrádalo, a to dost. Pocit zodpovědnosti vám pomůže překonat i sebevražedné myšlenky.
  5. Noví kamarádi. Nejste sami, kdo má rád kočky! Společná vášeň vás může spojit s dalšími milými lidmi. A kdo ví? Třeba díky novým lidem získáte lepší práci nebo potkáte svou životní lásku. Kočky jsou prostě the best!