6 důvodů, proč nezadané holky nemají rády Vánoce. Máte to podobně?

Eva Vogelová

Vánoce jsou docela fajn, ale jen v případě, pokud nejste single. Kluci to nejspíš tolik neprožívají, ale holky ano! Proč nezadané holky Vánoce tolik nesnášejí?

  1. Vánoční filmy

Vánoční filmy jsou pro nezadané holky důvodem k pláči. Proč? Většinou se v nich mají lidé strašně rádi. Story dopadne dobře. Rozhádaný pár se nakonec dá znovu dohromady nebo se rovnou vezme. A potom už je všechno nádherné a skvělé. Zářným příkladem je film Láska Nebeská, který nenávidí všechny single ženy. U podobných snímků dívky totiž brečí, protože si uvědomí, že v jejich životě vztahy tak šťastně nedopadají a momentálně jsou úplně samy.

  1. Fotky párů s vánoční tématikou

Na Facebooku jsou vidět šťastné páry vyfocené u stromečku nebo s dárky a single holkám je z toho vážně smutno. Není se čemu divit. Pokud je trápí to, že jsou nezadané, zamilované fotky jejich negativní emoce ještě umocní.

  1. Nepříjemné dotazy od členů rodiny

Na Vánocích je hezké, že se většinou spolu sejde celá rodina. Háček spočívá v tom, že když je dívka single, schytává od svých příbuzných nepříjemné otázky typu: Máš už nějakého kluka? Jak to, že ještě nikoho nemáš? S tím minulým ti to zase nevyšlo, co? Z takových otázek je člověku dost na nic. Samozřejmě, že by ráda měla nějakého frajera, a fakt netuší, proč na něj nemá štěstí. Tyto dotazy od rodinných členů dívkám znepříjemňují celé Vánoce. Nedá se na ně moc dobře odpovídat. Až ta chvíle plná otázek přijde, jednoduše pokrčte rameny a nic neříkejte. Dáte tak najevo, že vás to nezajímá. Pokud to čtete a máte v rodině nezadanou slečnu, na nic podobného se jí neptejte. Nechcete jí přece kazit Vánoce.

  1. Osamění s flaškou vína

Když jste na Vánoce samy, co jiného vám zbývá, než si vzít do rukou flašku vína nebo jiného alkoholu? Ačkoliv víte, že vám bude blbě, uděláte to, protože nesnesete ten pocit samoty. Problém je, že až se opijete a pravděpodobně se budete cítit ještě mnohem hůře než bez něj. Svým způsobem pití alkoholu na Štědrý den nesnášíte, ale nemůžete si pomoct. Připadáte si tak trochu jako Bridget Jones v úvodní scéně filmu Deník Bridget Jones.

  1. Nemáte si s kým dát vánoční pusu

Tak rády byste si daly pusu s partnerem u stromečku, ale bohužel nemáte s jakým. Chápeme, že tohle je tragická situace, ale nebylo by lepší vymyslet nějakou alternativu, abyste neměly zkažené Vánoce? Pořiďte si třeba štěňátko. To můžete pusinkovat až do nekonečna a navíc z toho bude mít velkou radost. Můžete si s ním udělat i fotku a vytřít zrak párům, které se společně fotí u vánočního stromečku. Nad obrázek napište status, že je tohle váš nový parťák / partner. Nebudete se už cítit tak blbě mezi všemi zamilovanými. Ale bacha! Pes není hračka a musíte se o něj starat i po Vánocích. Třeba patnáct let.

  1. Zamilované kecy od kamarádek

Blíže se Vánoce a vy musíte poslouchat zamilované kecy kámošek? Tvrdí vám, jak mají úžasného přítele a jak jsou zdrceny z toho, že absolutně nemají tušení, co mu koupit? Nemějte s nimi slitování a řekněte jim, že mají malicherné starosti. Vy totiž nemáte komu kupovat dárky a jak rády byste to dělaly!