6 slavných rolí, které původně měli hrát jiní herci. Nicolas Cage odmítl ztvárnit Aragorna z Pána prstenů!

Eva Vogelová

Některé slavné role zvládli herci tak dobře, že byste na jejich místě nechtěli vidět nikoho jiného. Původně byly však nabídnuty jiným hercům. Jakým?

  1. Holly Golightly, Snídaně u Tiffanyho (1961)

Roztomilou Holly ztvárnila legendární herečka Audrey Hepburn. Těžko byste si na jejím místě představili někoho jiného. Původně však měla hlavní roli ve snímku Snídaně u Tiffanyho hrát Marylin Monroe. Snímek byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy, kterou napsal Truman Capote. Spisovatel si přál, aby byla do role obsazena herečka, modelka a zpěvačka Marylin, ale ta filmovou nabídku odmítla. Bála se, že by snímek mohl poškodit její image.

  1. Alan Grant, Jurský park (1993)

Paleontologa z Montany Alana Granta hrál herec Sam Neill. Původně ho však měl ztvárnit někdo jiný. Snímek Jurský park natočil režisér Steven Spielberg, který předtím režíroval filmy s Indianem Jonesem. Spolupráce s Harrisonem Fordem se mu osvědčila a chtěl, aby si zahrál i v Jurském parku. Herec byl už ve fázi, kdy si mohl své filmové role vybírat, a odmítnul ji. Pravděpodobně udělal chybu, protože Jurský park je dodnes považován za kultovní snímek.

  1. Aragorn, Pán prstenů (2001-2003)

Všichni si nepochybně pamatujete na charismatického Aragorna z trilogie Pána prstenů, který se zamiloval do elfky a statečně bojoval na straně dobra. Nedokázali bychom si už v této roli představit nikoho jiného, protože herec Viggo Mortensen to zvládnul na jedničku. Aragorna si měl ale zahrát Nicolas Cage, který se podle nás na tu roli absolutně nehodí. Můžeme být rádi, že roli Aragorna odmítnul. V americkém týdeníku Newsweek Nicolas odhalil, že měl v té době napilno a nemohl si dovolit tři roky v kuse zasvětit tomuto natáčení. Dodal, že odmítnutí nelituje, protože si trilogii dobře užil jako divák.

  1. Christian Grey, Padesát odstínů šedi (2015)

Sexy Christiana Greye si zahrál herec Jamie Dornan. Ve snímku Padesát odstínů šedi ukázal svalnaté tělo a fanynky z něj byly hotové. Původně roli okouzlujícího muže dostal Charlie Hunnam. Podle jeho slov se na ztvárnění role moc těšil, ale nervově se zhroutil. Dodal, že šlo o velikou roli, ve které by v žádném případě nechtěl selhat.

  1. Carrie Bradshow, Sex ve městě (1998-2004)

Dalo by se říct, že Carrie Bradshow byla pro herečku Sarah Jessicu Parker životní role, kterou už jí nikdo neodpáře. Se svými kolegyněmi účinkovala nejen v seriálu, ale i dvou stejnojmenných večerních filmech. Sotva byste si na místě novinářky, která utrácí veškeré své peníze za módu, představili někoho jiného. Tvůrce Darren Star chtěl ale původně obsadit do hlavní role seriálu herečku Danu Delany, ale ta jeho nabídku odmítla, čehož postupem času nepochybně litovala.

  1. Mia Dolan, La La Land (2016)

Miu Dolan si v romantickém muzikálu zahrála zrzka Emma Stone. Partnerku herci Ryanu Goslingovi ale původně měla dělat Emma Watson. Role Mii se jí sice líbila, ale v té době už věděla, že bude hrát ve snímku Kráska a zvíře. Podle jejích slov by se do té role nemohla vložit naplno, věděla totiž, že by se každý den musela zdokonalovat v tanci a ve zpěvu, a raději roli odmítla.