6 věcí, které byste podle odborníků neměli dělat na Tinderu

Pavla Gabrhelíková

Možná je to smutné, ale Tinder funguje. Nejeden úspěšný vztah vznikl právě díky němu. Pokud se taky snažíte dosvajpovat k vysněné životní lásce, čtěte sedm rad inspirovaných názory sociologů.

  1. Nevytvářejte profil podle toho, koho chcete potkat. Jestli vás přitahují sportovci, zároveň ale mezi vaše zájmy patří především četba, netajte se tím. Nikdy nevíte, komu učarujete. Třeba na vás za dalším svajpem čeká svalovec, který by rád přemýšlivou slečnu.
  2. Nebuďte negativní. Nedělejte ze svého profilu seznam všeho, co nenávidíte. Místo toho tam uveďte vše, co milujete. O svůj cynismus se můžete podělit až osobně.
  3. Dejte si přes víkend pauzu. Šťasný a perspektivní člověk netráví sobotní večer s lahví vína a telefonem. O opileckém domlouvání rande nemluvě. O víkendu se věnujte sobě a svým koníčkům. Nejste přece tak zoufalí.
  4. Smutné fotky si nechte na Instagram. Je dokázáno, že k sobě snadněji přitáhnete toho pravého, pokud budete vypadat šťastně. Taky se nám líbí černobílé, spoře osvětlené fotky s hlubokou atmosférou. Ale na Tinderu působte radostně!
  5. Nesvěřujte se s osobními věcmi příliš rychle. Ano, je důležité, aby o vás partner věděl, že jste kvůli despotickému otci trpěli depresemi. Ale ze začátku je to trochu velké sousto. Pište si o oblíbených filmech, zážitcích s přáteli a zálibách.
  6. Nestyďte se požádat o radu přátele. Přece jenom vás znají nejlépe. Pokud si nejste novým objevem jistí a je jasné, že nedokážete být objektivní, raději zajdete pro radu ke kamarádům.