5 účinných rad, jak vyváznout z příšerného rande

Pavla Gabrhelíková

Je to sice nepříjemné, ale některá rande by se měla vymazat z historie. A nejenom té na chatové. Podívejte se, co dělat, abyste bezpečně unikli.

  1. Není mezi vámi chemie. Pokud to mezi vámi nezajiskřilo, dejte si s protějškem alespoň jeden drink nebo si s ním hodinku popovídejte, a pak se zdvořile rozlučte. Nebudete za zrůdu, zároveň tím dáte ale jasně najevo, že žádné druhé rande nebude.
  2. Dost se mu líbíte. Člověk hned pozná, když se tomu druhému šíleně líbí, kvůli čemuž by mohla vzniknut scéna kvůli vašemu brzkému odchodu. Nejlepší je říct, že ráno fak brzo vstáváte, protože musíte pomoct rodičům / pracovat / jet vyzvednout babičku na letiště.
  3. Necítíte se v bezpečí. Využijte appku Bad Date Rescue, která uskuteční falešný hovoro a zachrání vás. Nebo na záchodě kontaktujte kamarádku, ať vám zavolá, že se něco stalo. Pokud máte z dotyčného fakt strach a nejste na veřejném místě, nestyďte se volat i policii.
  4. Je příšerný. Pokud nemáte strach, ale už ho fakt nikdy nechcete vidět, dejte to jasně najevo řečí těla i komunikací. Taky mu dejte jasně najevo, že domů jdete sami a skutečně nechcete doprovodit.
  5. Neprodlužujte to. Jestli vám příště napíše, prostě mu odpovězte, že si nemyslíte, že by to mezi vámi klapalo. Pokud se vzteká nebo má na srdci pár jízlivých poznámek, přestaňte komunikovat. Když si nedá pokoj, blokněte ho.