6 znamení, že váš vztah jde rychle ke dnu a potřebuje párovou terapii

Eva Vogelová

Přestáváte si se svým protějškem rozumět? Nevzdávejte to a pracujte na svém vztahu. Následující důkazy vás ujistí v tom, že by vám mohla pomoci párová terapie.

  1. Partnera do svých budoucích plánů vůbec nezahrnujete

Chcete toho v životě ještě hodně zažít. Přemýšlíte nad tím, do jaké země pojedete, kolik budete mít dětí nebo kde budete v budoucnu bydlet. To je sice hezké, ale vůbec do svých plánu nezahrnujete partnera. Nemáte potřebu s ním plány vůbec konzultovat. V hloubi duše víte, že kdyby s plány protějšek nesouhlasil, uskutečnili byste je i bez něj. Pokud ve své budoucnosti nepočítáte se svým milým, měli byste vážně přemýšlet nad tím, zda váš vztah náhodou nepotřebuje odbornou pomoc.

  1. Házíte vinu jeden na druhého

Často si vyměňujete názory a jste pak na sebe naštvaní. Nedokážete si připustit, že vina leží na obou stranách. Myslíte si, že za rozpadání vztahu může váš partner. Všechno zlé házíte na svého partnera a jste tím zcela zaslepení. Nedokážete se na ničem dohodnout. Máte svého partnera sice rádi, ale v poslední době se s ním necítíte příjemně. Zkuste párovou terapii. Bude to důkaz, že vztah chcete změnit k lepšímu.

  1. Hádáte se neustále o stejných tématech a nevidíte žádnou změnu

Hádáte se čím dál častěji. Ve svých hádkách nezmiňujete nic nového, pořád si vyměňujete názory o tom stejném. Máte pocit, že se navzájem vůbec neposloucháte a nerespektujete. Nejste schopní společně nic vyřešit a nikam se dál posunout. K tomu by vám mohl pomoci párový terapeut. Bude analyzovat, jak se k sobě navzájem chováte. Poví vám věci, které by vás nenapadly, nastaví vám zrcadlo.

  1. Někdo z vás se zmínil o rozchodu

Někdy máte pocit, že váš vztah nevede absolutně nikam. Možná se jeden z vás někdy už zmínil o tom, že byste se mohli rozejít, protože váš vztah nemá žádný smysl. V tom případě byste si hned teď měli začít hledat nějakého párového terapeuta, nebo to s vámi nedopadne nejlépe. Možná by k tomu rozchodu za chvíli došlo.

  1. Přicházíte domů za svým partnerem a svírá se vám žaludek

Tělo vám podvědomě dává signály, že něco není v pořádku, když víte, že znovu uvidíte svého partnera. Cítíte divné pocity v břiše. Svírá se vám hrdlo i žaludek. Možná si nalháváte, že o nic nejde a nechcete si to spojovat s nefunkčním vztahem, ale měli byste. Jde o podobnou situaci, kdy se vám ráno svírá žaludek, protože musíte jít do práce. Pokud víte, že váš vztah s partnerem dlouhodobě nefunguje a dává vám to najevo i vaše tělo, je nejvyšší čas, abyste s tím něco udělali.

  1. Oba přemýšlíte nad párovou terapií

Oba dva víte, že váš vztah už dávno není to, co býval. Zamilování mezi vámi pomalu vyprchalo a vy si přestáváte rozumět. Na okamžik vás napadlo, že byste mohli navštívit párového terapeuta, ale nápad jste zavrhli. Pokud jste o tuto možnost zavadili pouhou myšlenkou, muselo to mít dobrý důvod. Otevřete se této variantě, možná vám párový terapeut opravdu pomůže.