6 způsobů, jak s námi psi komunikují. Rozumíte všemu?

mim

I když máte psa roky, možná vás občas překvapí jeho chování. Co nám chtějí jednotlivými věcmi pejskové naznačit?

  1. Když vykonává potřebu, upřeně se vám dívá do očí. Tohle nechápete. Váš pes by měl podle vás chtít při vykonávání potřeb soukromí, ale on na vás místo toho u toho zírá. Proč? Je zranitelný a kontroluje, zda tam jste, pro případ, že by se vyskytlo nebezpečí. To je jeden výklad. Druhý je, že vás chrání, ale při vykonávání potřeb by v případě nouze nemohl hned zasáhnout, a tak vás aspoň sleduje, aby věděl o každém vašem pohybu. Awww.
  2. Kamkoli jdete, jde s vámi. I na záchod. Je váš ochránce, a to v jakékoli situaci. Vše musí mít pod kontrolou. Co kdyby se vám něco stalo!
  3. Skáče na vás. Když se potkají dva psi, pěkně se očichají a olížou. S lidmi to psi nemají lehké, jelikož jsou vyšší, a tak se vám snaží vyskočit k obličeji, aby vás mohli náležitě uvítat.
  4. Rozkousává vám věci. Pokud je to štěně, potřebuje si drbat zoubky, které mu rostou. Pořiďte mu dost hraček a zakazujte mu kousat vaše věci. Pokud se jedná o dospělého psa, buď jste ho to neodnaučili jako štěně a je to vaše blbost, nebo je frustrovaný, když je doma sám. Zkuste ho učit být o samotě po kouskách. Nejdřív ho nechávejte doma samotného jen pár minut, pak třeba hodinu a pak třeba celou vaši směnu.
  5. Jí exkrementy. Buď mu něco chybí ve stravě, nebo je nemocný, nebo chce vaši pozornost. Situaci nejlépe posoudí veterinář.
  6. Nemá rád vašeho nového partnera. Buď je až moc ochranářský a žárlivý, nebo dává najevo svůj šestý smysl. Psi mnohdy vycítí spoustu věcí… Každopádně mějte se na pozoru, třeba vás váš pes varuje…