7 českých filmových novinek, které jdou v říjnu do kin

Redakce

Sezóna letních kinohitů je za námi, přesto má i podzim na plátně co nabídnout. Do kin míří v říjnu hned sedm nových českých filmů. Je na co se těšit?

Instalatér z Tuchlovic (Tomáš Vorel). Máte pocit, že kam se poslední dobou podíváte, vykoukne na vás Jakub Kohák? Je to tak. Neschováte se před ním ani v kině. Od 6. října můžete navštívit film Instalatér z Tuchlovic, kde hraje čtyřicetiletého svérázného starého mládence. Práce se sice nebojí, ale všemu nepříjemnému se vyhýbá a odkládá to na později. A do této kategorie patří i kontakty se ženami, s kterými se mu moc nedaří. A tak musí nastoupit na scénu maminka v podání Evy Holubové a zasáhnout. V dalších rolích se představí Petra Špalková, Filip Blažek a Tomáš Matonoha.

Bezva ženská na krku (Tomáš Vejdělek). Od 13. října se můžete těšit na další film úspěšné dvojice Jiřího Vejdělka a Tomáše Hoffmana, kteří už mají na kontě filmy Účastníci zájezdu nebo Ženy v pokušení. V hlavních rolích komedie uvidíte Petru Hřebíčkovou, Ondřeje Vetchého a Jiřího Langmajera. Poté, co se s ní na prahu čtyřicítky rozejde její bohatý a charismatický manžel, rozhodne se Eliška začít znovu od základů. Přestěhuje se do malé vesničky, kde dostane práci učitelky. Starosta v podání Miroslava Táborského ji nastěhuje do domu k nerudnému hrobníkovi (Ondřej Vetchý). Oba mají s druhým pohlavím špatné zkušenosti, a tak o jízlivosti a hádky nebude nejspíš nouze. Dočkáme se očekávaného happy endu? 

Lichožrouti (Galina Hůlová-Miklínová). Víte, co se děje s těmi ponožkami, co se v pračce vždycky ztratí? A víte, kdo jsou to Lichožrouti? Zkuste dát jedna a jedna dohromady a získáte hrdiny celovečerního rodinného animáku na motivy populární knižní předlohy Pavla Šruta. Děti i dospělé pobaví dobrodružný a humorný příběh dvou znepřátelených lichožroutských gangů. Výtvarné stránky se ujala režisérka Galina Miklínová. Držte si ponožky, premiéra se chystá na 20. října.

Ostravák Ostravski (David Kočár). Filmová komedie s Igorem Chmelou v hlavní roli vznikla volně podle námětu legendárního blogera a jeho knih Deniky Ostravaka. Hlavní hrdina, horník Jarek Ostravsky se stane hrdinou, když v jeho dole dojde k závalu a on zachrání spoustu svých kamarádů. Najednou je povýšen do kanceláře, stane se terčem zájmu médií a výrazně stoupne i jeho kredit u žen. Jak si s tím poradí? A podaří se svérázný ostravský humor přenést i na plátno? Zjistíte od 20. října ve svých kinech.

Pírko (Lucia Klein Svobodová, Petr Klein Svoboda). Drama natočené v česko-slovenské filmové koprodukci nás zavede do pražského podsvětí a ukáže odvrácenou stranu metropole se vší krutosí, ironí i černým humorem, který k němu patří. Vypráví příběh mladé dívky, která vyrůstala v dětském domově a na samém začátku dospělosti padne do rukou pasákům. Rozjede se kolotoč ponižování, násilí, zneužívání, drog a bezmoci. Martina však urputně bojuje o svoji šanci, podaří se jí utéct a najít štěstí tam, kde by to asi málokdo čekal. Film Pírko vychází ze skutečných osudů zneužívaných děvčat a vyniká autentickým a nekompromisním zpracováním. Tvůrci chtěli vzdát hold americké kinematografii sedmdesátých let a natočili film na sférická skla ve formátu cinemascope. Premiéra: 20. 10.

Komici s.r.o. The Tour (Juraj Šajmovič). Taková komedie tady ještě nebyla. Nejoblíbenšjší čeští stand-up komici se vydávají na turné republikou a vy díky nové road show máte příležitost nahlédnout i do zákulisí. Co se komikům cestou přihodilo a jací jsou mimo světla ramp? V hlavních rolích nebude chybět Lukáš Pavlásek, Miloš Knor, Tomáš Matonoha, Pavel Nedvěd, Ester Kočičková a Ruda z Ostravy. Připravte si bránice, film premiéruje 20. 10.

Tenkrát v ráji (Dan Krzywoň, Peter Pálka, Lordan Zafranovič). Česko-slovenský koprodukční film spisovatele, scenáristy a producenta Josefa Urbana, volně vypráví příběh dramatického osudu českého horolezce Josefa Smítky a jeho druhů, popravených nacisty v dubnu 1945 v Terezíně. V hlavních rolích se představí debutující Vavřinec Hradilek (kajakářský olympionik) a Vica Kerekes, sekundovat jim bude Petr Buchta, Jan Budař a Miroslav Etlzer. Příběh lásky ve stínu hákového kříže jde do kin 27. 10.

5 filmových premiér, na které už dlouho všichni netrpělivě čekáme

7 nejlepších hororů, které byly natočeny v 21. století

Témata:,