7 nejbizarnějších účesů světové historie. Budete vděční, že žijete v 21. století

Pavla Gabrhelíková

Trendy se neustále vracejí, a to jak v oblékání, tak ve stylech účesů. Jsou ale takové, co vzal čas. A po seznámení se s těmito účesy, pochopíte proč.

  1. Na Chubchika. Tenhle styl frčel mezi dospívajícími gothiky, pankáči a venkovany v Rusku. Stříhali se tak chlapci i dívky. Má jen jednu podmínku – ostříhat všechno kromě ofiny.
  2. Shingle Bob. Účes zvaný „bob“ byl typický pro dvacátá léta a byl velmi revoluční. V té době začaly ženy experimentovat se vzhledem a úplně poprvé tím nešly na ruku mužům. Narozdíl od ostatních v tomto výčtu, je populární doteď, dokonce v desítkách variant.
  3. Tupé. Už podle názvu asi uhodnete, že ho vymysleli Francouzi, kteří se nechtěli smířit s plešatostí. Jenže tupé stejně většinou vypadá, jako kdyby vám na hlavě umřelo nějaké zvíře.
  4. Účes Quingovy dynastie. Pokud byste se v tomto kmeni rozhodli pro hlavu obsypanou kadeřemi, byli byste popraveni. Nesouhlasili byste tím totiž pravidly dynastie. Podle ní musíte mít vzadu kolečko vlasů spletených do copu.
  5. Mullet. V ČR tento účes proslavil Jarda Jágr, proto je u nás známější jako „na Jágra“. Ve světě ho v osmdesátkách a devadesátkách nosili například David Bowie, Paul McCartney nebo kapela Guns’n’Roses. Jestli jste si ho zamilovali taky, stačí jít k holiči a říct: „Vem mi to celý kromě spodku, no prostě na Jardu.“
  6. Vysoké čelo. V období renesance byste byli nejvíc sexy, kdyby vás bůh požehnal vysokým čelem. Když bylo velké čelo trendy, ženy si škubaly vlasy, aby to vypadalo, že jim tak velké skutečně narostlo. My jen doufáme, že se tento trend nevrátí.
  7. Bižuterie. Tento účes vzniká tak, že si ženy překryjí vlasy čepečkem s dřevěnými korálky. Vytváří tak efekt takzvaného „kouzelného korálku“.