9 způsobů, jak se naučit milovat své tělo

Eva Vogelová

Spousta lidí má malé sebevědomí a nesnáší svůj zevnějšek. Týká se to hlavně žen, které chtějí vypadat dokonale, ale nedaří se jim to. Každý by se měl mít rád takový, jaký je. Poradíme vám, jak na to.

  1. Odličte se a usmějte se na sebe do zrcadla. I když nemáte rády svůj vzhled, každý den se na sebe dívejte. Přinuťte se k úsměvu a podívejte se na všechny své vrásky i pupínky. Na svůj přirozený vzhled si zvyknete.
  2. Běhejte. Když s během začnete, nebude vás to možná bavit. Budete se často zadýchávat a zjistíte, že vaše kondice není v dobrém stavu, protože nevydržíte běžet ani pět minut v kuse. Překonejte tuto nepříjemnou část a poté z běhání budete pouze těžit. Celkově se zlepší vaše fyzická kondice. Díky fyzické stabilitě získáte větší sebevědomí a začnete se mít raději.
  3. Berte své nedokonalosti jako přednosti. Nejde o vtip. Pokud na sobě nacházíte nějaký nedostatek, berte to jako něco výjimečného. Ženy s většími boky mohou vypadat sexy. Stačí si na ně zvyknout a umět na sebe najít vhodné oblečení. Tímto způsobem můžete nahlížet na každou svoji fyzickou nedokonalost.
  4. Pořiďte si oblečení, ve kterém se budete cítit sebevědomě. Zajděte si s přáteli do obchodu, aby vám pomohli vybrat něco, co vám bude opravdu slušet. Rozhodně nehleďte na peníze a udělejte si radost. V novém oblečení se budete cítit sebevědoměji a začnete se mít alespoň trochu rádi.
  5. Pečujte o sebe. Věnujte se sami sobě. Na chvíli se přestaňte starat o druhé. Udělejte si na sebe čas, odpočiňte si. O víkendu nic nedělejte, ležte v posteli do oběda, zajděte si někam na večeři, pusťte si film nebo si přečtěte knížku. Jednoduše dělejte jen to, co vás bude bavit. Uvědomte si, že jste jen člověk, který si také zaslouží náležitou péči. Měli byste si sebe začít vážit.
  6. Vykašlete se na diety. Myslíte si, že když přestanete jíst, budete vypadat lépe? Pokud držíte pouze obyčejnou a nevyváženou dietu, s výsledky raději nepočítejte. Nestresujte se zbytečně tím, že si nikdy nedáte nic sladkého, tučného a slaného. Ve výsledku bude mít vaše odpírání oblíbených jídel opačný efekt. Budete frustrovaní, naštvaní a nebude se mít rádi. Raději si občas dejte něco, co vám vážně chutná, abyste byli spokojenější.
  7. Soustřeďte se na své cíle. Uvědomte si, že váš vzhled není v životě všechno. Stanovte si několik cílů, ke kterým se chcete dopracovat. Když se budete soustředit na úspěch, nebudete mít tolik času zabývat se svým zevnějškem. Pokud skutečně v něčem uspějete, budete moct být na sebe hrdí. Zlepší se vám sebevědomí.
  8. Přestaňte se kritizovat. Stojíte občas před zrcadlem a říkáte si, jak nemáte rádi své špeky, tvar nosu, poškozené vlasy nebo krátké nohy? Zbytečně se tím trestáte. Každý nemůže vypadat jako celebrity na obálkách časopisů. Věřte, že ve skutečnosti ani ony tak nevypadají, protože jejich fotky prošly retuší.
  9. Zajděte si ke kosmetičce. Když budete pravidelně navštěvovat kosmetiku, prospěje vám to. Kosmetička vám důkladně vyčistí pleť a poradí, jaké kosmetické přípravky jsou pro vás vhodné.

Témata:, ,