Takhle Arnold Schwarzenegger promoval své fitko v roce 1967

mim

Arnold Schwarzenegger změnil pohled na sport, kulturistiku, herectví i politiku. Jednoznačně je jednou z nejvýznamnějších osobností posledního století.

Arnold Schwarzenegger je rakouský sportovec, herec a republikánský politik. V letech 2003–2011 zastával úřad guvernéra Kalifornie.

Taky je jedním z nejúspěšnějších kulturistů historie. Vyhrál nespočet soutěží v kulturistice a silovém trojboji – nejcennější jsou jeho vítězství Mr. Olympia (7krát) a Mr. Universe (5krát).

V galerii najdete fotky, na kterých se Arnie promenuje jen v titěrných plavečkách po německém Mnichově a propaguje tak své místní fitko. Můžete si o něm myslet, co chcete, ale figuru měl fakt parádní!

Herec a expert na kulturistiku

Jako herec hraje zejména postavy tvrdých mužů v akčních filmech, v nichž zúročuje svoji vypracovanou postavu. Díky ní byl také v Guinnessově knize rekordů označen jako nejdokonaleji vyvinutý muž na světě.

Dokázal se prosadit ve filmovém průmyslu i přes to, že neměl herecké vzdělání. Jeho nejznámější filmové role jsou Terminátor a Barbar Conan.

V roce 1979 spolupracoval na knihách Arnoldovo formování postavy pro ženy a Arnoldova kulturistika pro muže. V roce 1985 vydal za svou kariéru nespočet publikací, mezi nimi i knihu Encyklopedie moderní kulturistiky.