Anna Calvi, její muži a kouzlo lásky za soumraku

ondrejbambas

Máte rádi coververze? Nebo vás naopak nové kabáty oblíbených písniček rozčilují? Ať už patří do kteréhokoliv tábora, dejte šanci EP Strange Weather od britské zpěvačky a kytaristky Anny Calvi. Ta si se skladbami svých oblíbených silných mužů pohrává velmi originálně a osobitě.

. Nyní se zpěvačka rozhodla pět coverů nahrát na studiové EP,  které čerpá jak z rok starých písní, tak ze starších kousků ze sedmdesátých let. V žádném případě se však nejedná o zbytečnou nahrávku.

Pražský koncert v březnu 2014: Šepoty a výkřiky krásné Anny Calvi
Poslechněte si Annu Calvi v Youradiu

Kolekci otevírá Papi Pacify od nadějné londýnské R&B zpěvačky FKA Twigs. Už tak podařený počin s hutnými strojovými beaty vyměnila Anna za živé nástroje; kytarou a smyčci přidává trochu světlejší nálady, skřípěním kytary a párem činelů ji ale záhy rozbíjí.

Skladba Ghost Rider od kapely

).

Nejlepším zákrokem zkrášlil svou oblíbenou píseň David Byrne. Ze Strange Weather od izraelské písničkářky Keren Ann dokázal v duetu vymačkat snad ještě víc než originál. Doprovodnou linku přitom příliš neměnili, jen úvod doplnili o dvacet vteřin kytarové zvonkohry. Kouzlo spočívá v dialogu, jejž spolu umělci v písni vedou, a výborně reflektuje divné počasí nejistého vztahu, o němž text vypráví.

Původním skladbám se však nevyrovná dvojice I’m The Man That Will Find You a Lady Grinning Soul. V první jmenované chybí úchylnost novozélandského zpěváka Connana Mockasina, již do své zasněné neo-psychedelické písně dostává zkresleným zpěvem a kytarou, akustickou verzí Bowieho skladby zase Calvi posluchače ochuzuje o jemnou gradaci a barevnost. Ne že by tyto dvě skladby byly vyloženě špatné, ale Calvi si zkrátka dokáže s hudbou pohrávat lépe.

Nebude to náhoda, že si Annu Calvi inspirují silné mužské osobnosti. Sama má spoustu nápadů a energie, kterou dokáže naplno prodat, a pokud po téhle stezce půjde dál, dost možná se v tomhle směru svým mužským vzorům dorovná.

Anna Calvi – Strenge Weather (EP)
Vydavatelství: Domino Records
Celkový čas:  21:26
Seznam skladeb: Papi Pacify (FKA Twigs), I’m The Man That Will Find You (Connan Mockasin), Ghost Rider (Suicide), Strange Weather (Keren Ann), Lady Grinning Soul (David Bowie)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit