Anna K zahajuje akustické turné, s sebou bere i banjo a mandolínu

Redakce

V Hranicích na Moravě dnes zpěvačka Anna K zahajuje své akustické turné. "Vždycky mě lákalo hrát pro sedící publikum, stejně jako zkusit zakomponovat do muziky více akustických nástrojů a aranže očesat až na dřeň. A po zkouškách musím říct, že nás to s kapelou moc baví. Na druhou stranu přiznávám, že miluju i zvuk elektrické kytary, které jsem se nedokázala úplně zříct ani na tomto turné. Mám totiž v plánu nakonec zvednout ze židlí i sedící publikum," komentovala zpěvačka svou novou zkušenost.

Poslechněte si Annu K v Youradiu
Termíny akustického turné najdete
tady

Po českých klubech se zpěvačka vydá s aranžemi, s nimiž jí pomáhala koncertní kapela a také spolupracovník Norah Jones Steve Walsh. Do skladeb přidali i nástroje, které skupina běžně nepoužívá, například banjo, specifická kytara dobro, mandolína nebo elektrické varhany. 

Akustická vystoupení Anny K budou vyvrcholením její druhé vlny kampaně proti rakovině. Část výtěžku tak půjde na osvětu nabádající ženy k včasnému vyšetření prsou a pravidelným kontrolám. Sama zpěvačka si prošla léčbou karcinomu prsu. (sli)