Arcade Fire rozsvěcují Reflektor. Dnes vychází jejich novinka

Redakce

Kanadská indie rocková kapela Arcade Fire je konečně zpět. Více než tři roky po vydání úspěšné a odbornou kritikou chválené desky The Suburbs je tu jejich nový studiový počin nazvaný Reflektor.

Poslechněte si Arcade Fire v Youradiu

Sedmičlenná kapela z kanadského Montrealu, jejíž vůdčí osobností jsou manželé Régine Chassagne a Win Butler, na sebe upozornila již svým debutovým albem Funeral z roku 2004, které si na své konto kromě velmi slušných prodejů připsalo i několik prestižních ocenění. Svoji pozici nadějných nováčků kapela upevnila druhým albem Neon Bible, které prestižní časopis Q vyhlásil albem roku 2007. Ještě větší úspěch dosáhla jejich třetí deska The Suburbs, kterým si kapela na své konto připsala nejen BRIT Awards, ale i prestižní cenu Grammy.

Nyní jsou Arcade Fire konečně zpět s další kolekcí, kterou tentokrát rozdělili na dva disky. Produkce desky Reflektor, která přináší třináct nových písní, se kromě kapely samotné a jejich dlouholetého producenta Markuse Dravse ujal i James Murphy, který je znám především jako mozek americké alternativní taneční kapely LCD Soundsystem.

Spojení indie rockové kapely a elektronického mága Murphyho prezentuje aktuální singl Afterlife. (kač)