Boris Carloff vydá na podzim desku inspirovanou mořem a Islandem

Redakce

Přesně dva roky po úspěšném debutu The Escapist – 17. října – vydá hudebník a producent Boris Carloff novou desku. Jméno zatím nemá, z ukázek je ale jisté jedno: znít bude daleko minimalističtěji a Carloff na ní výrazněji než před tím pracuje s různými odnožemi elektroniky. 

Výrazný podíl na vyznění alba, které je podle Carloffa inspirované „mořem, životem a Islandem“, má islandský producent Bárdi Johansson, jenž pracoval například s Ólafurem Arnaldsem. Ten letos vystoupil na Colours of Ostrava. „Chtěl jsem zkusit, jak bude deska znít, když si ji nebudu produkovat sám. Původně jsem přemýšlel o anglickém producentovi, ale pak jsem si řekl, že mě víc baví jiný zvuk než jaký se teď dělá na britských ostrovech. Zkoumal jsem, které kapely ze severu mám rád, a skončil na Islandu,“ vysvětluje Carloff, kromě Arnaldse fanoušek rockových Mammút, elektronických Gus Gus či původní kapely Björk Sugar Cubes

Hudebník proto napsal na dvě adresy, kromě Johanssona ještě Valgeir Sigurdssonovi (pracoval například na soundtracku Tance v temnotách od Larse von Triera), nakonec se domluvil s prvně jmenovaným. „Schopní jsou ale oba, a oba navíc dokáží dělat i vážnou hudbu,“ poznamenává Carloff.

Debut Borise Carloffa The Escapist dostal v Česku cenu Apollo za nejlepší album roku 2012 a Anděla v „elektronické“ kategorii a také za klip Falling. (sli)