Cartonnage pomáhají Kofe-In s desku, vyjde v číjnu

Redakce

Diskografie opavsko-pražské pětice Kofe-In se počátkem října rozroste o nové album, které v těchto dnech vzniká v produkci Armina Effenbergera z elektropopového dua Cartonnage v jeho pankráckém studiu. Prozatím si můžete poslechnout ukázku.

„Armin nám sedl jak po technické, tak lidské stránce. Pochopil naši muziku a přišel se spoustou dobrých nápadů," říkají Kofe-In o spolupráci s producentem. „Vedle elektroniky, která je jeho doménou, věnoval velkou pozornost i vokálům. Těmi se nová deska bude hodně lišit," dodávají.

Nové album přinese i spolupráci s Katarínou Landlovou, která na sebe poprvé výrazněji upozornila v televizní soutěži Česko Slovensko má talent v roce 2012.

„Když jsme ve studiu poslouchali natočené skladby, napadlo nás, že některé písničky by mohl obohatit dívčí vokál. Katarína shodou okolností zrovna nahrávala ve stejném studiu, a jelikož nám se líbil její zpěv a jí naše písničky, řekli jsme si, proč to nezkusit," vysvětlují muzikanti, jak ke spolupráci došlo.

Počátkem srpna si kapela ze studia odskočila, aby natočila klip k singlu Moje dobré nebe. Režírovala ho dvojice Libor Martiník – David Hofmann, jenž se dříve podílel například na videoklipech zpěvačky Tonyi Graves a skupiny 100°C. (sli)