Čert vem nedokonalost, Justin Timberlake je král. I napodruhé

josefmartinek

Půl roku po vynikajícím albu The 20/20 Experience se Justin Timberlake vrací s druhým dílem. I když tentokrát na nás deska kvůli přehuštěnému rozjezdu působí rozpačitěji, Timberlake skvělým finišem znovu potvrzuje, že lepšího popového autora bychom dnes hledali stěží.

I když by si na to ještě před nedávnem vsadil málokdo, Justin Timberlake přichystal na rok 2013 hudební comeback. Sedm let po kultovní nahrávce FutureSex/LoveSounds se fanoušci v březnu dočkali jednoho z nejlepších alb roku, skvělého The 20/20 Experience (recenze). A protože s jídlem rostem chuť, přichází fenomenální JT s druhým dílem kompilace dvaceti zkušeností.

Poslechněte si Justina Timberlakea v Youradiu

Jednička přinesla deset nových skladeb, mezi nimiž nechyběl ani hudební klenot v podobě osmiminutové písně Mirrors. Více než sedmdesátiminutová dvojka obsahuje celkem jedenáct songů, z nichž jen jeden je kratší než pět minut. Timberlake si zkrátka v dlouhých stopážích libuje, což ovšem není pokaždé k dobru věci, respektive k dobru celkového zvuku. Jestliže na prvním díle Justin experimentoval, na druhém dohnal snahu o neoposlouchaný zvuk místy až do extrému.

Dvaatřicetiletý zpěvák už před vydáním deklaroval temnější vyznění, a to se částečně potvrdilo. Hlavně první část je až zbytečně přesycená typickým (a místy otravným) soundem producenta Timbalanda; vyloženě nudný je nedávno představený singl TKO, který oproti osmdesátkovým šmrncem prodchnuté Take Back The Night působí příliš těžce.

Vedle sáhl Timberlake i v songu True Blood, utápějící se ve změti neidenfitikovatelných skřeků a pazvuků. Vyloženě nenadchnou ani hosté, Drake v Cabaret i Jay-Z ve vražedné Murder sice potěší příznivce hip hopu, nicméně nedaří se jim navodí takovou atmosféru, jaká vládla březnové první desce a která Justinovi sedí nejlépe.

http://www.youtube.com/watch?v=PlixtPjuRjc

Zatímco řada dalších desek nabízí nejlepší kousky hned ze začátku, u Timberlake je tomu přesně naopak: to nejpovedenější na posluchače čeká v druhé polovině The 20/20 Experience 2 of 2. Jednička měla svůj vrchol v hymně Mirrors, dvojka nabízí nejsvětlejší moment v podobě skladby Amnesia. Sedm minut a čtyři sekundy trvající skvost ani chvilku nenudí – rytmický, popově nepředvídatelný klenot postupně přechází v dvouminutový baladický dojezd. Potěší i příjemně melodická You Got It On s Justinovým sametovým vokálem, povedla se i poslední Justin Timberlake/The 20/20 Experience 2 of 2skladba, jedenáct a půl minuty trvající Not a Bad Thing. Oproti přehuštěnému startu desky působí tenhle konec jako příjemné uvolnění.

Čert vem nedokonalosti. Timberlake i přes ně disponuje takovou kreativitou a charizmatem, že v současné pop music nemá konkurenci. Nezbývá než doufat, že zkušenosti pro další album nasbírá rychleji než za sedm let.

Justin Timberlake – The 20/20 Experience 2/2
Vydavatelství: Sony Music
Celkový čas: 74:25
Seznam skladeb: Gimme What I Don’t Know (I Want), True Blood, Cabaret (feat. Drake), TKO, Take Back the Night,  Murder (feat. Jay-Z), Drink You Away, You Got It On, Amnesia, Only When I Walk Away, Not a Bad Thing, Pair of Wing
s

Témata:,