Česká fotografická soutěž přinesla tyto úžasné snímky

mim

Kdo vyhrál ve fotografické soutěže Czech Nature Photo? Tito úžasní Češi!

Do soutěže se letos přihlásilo více než 240 českých a slovenských fotografů s celkem 2259 snímky. Vyhlášením také začala výstava nejlepších fotek v pražském Karolinu, která potrvá do 17. června.

Vítěz

„Mám dvě velké vášně – fotografii a freediving, tedy potápění na nádech. Ve vítězné fotografii jsem je spojil dohromady,“ řekl webu Aktualne.cz vítěz soutěže Jan Stria, který u poroty bodoval se snímkem Snídaně v trávě.

„Jeho fotografie má vše, co má dobrý snímek mít. Mimo jiné perfektní světlo a také určitý nádech tajemství. Když se na ni díváte, máte pocit, že jste přímo na místě a vše sledujete na vlastní oči,“ řekl předseda poroty Michal Krause.

Dalšími členy mezinárodní poroty byli americká fotografka Ami Vitale – vítězka soutěže World Press Photo 2018 v kategorii příroda, Petr Bambousek – fotograf a lektor, Tomáš Tureček – šéfredaktor české edice National Geographic, Přemysl Rabas – ředitel safari parku ve Dvoře Králové, Robin Böhnisch – ředitel správy KRNAP a Pavel Krásenský – entomolog a fotograf.