Chcete posílit imunitu? Tak si dejte tohle! 10 tipů

Redakce

Trápí vás nachlazení nebo chřipka a nevíte, jak se nemocí zbavit? Přinášíme vám pár tipů, jak si můžete posílit svou imunitu a jen tak vás nic nezaskočí. Mezi nejlepší pomocníky při podpoře obranyschopnosti patří ovoce, ale vyberte si sami, na které budete mít chuť.

  1. Bobule – Borůvky, brusinky, maliny, ostružiny, jahody a také třešně. Tyto plody obsahují obrovské množství antioxidantů, jsou zdrojem vitamínů a mají vysoký obsah vlákniny. Potlačují vznik rakoviny a také nachlazení, snižují krevní tlak a zabraňují mrtvici.
  2. Avokádo – Avokádo je jedním z mála plodů, které obsahuje tuk. Mastné kyseliny, které obsahuje, jsou zdravými tuky, které naše tělo velmi pozitivně vnímá. Jeho účinky tak zklidňují záněty, regulují rovnováhu cukru v krvi a jsou super zdravé pro naše buňky.
  3. Citrony – Univerzální pomocník. Citrony přirozeně čistí naše tělo a mají protiplísňové a antiseptické vlastnosti, které zabíjejí bakterie. Citrony poskytují také velké množství vitamínů a minerálních látek.
  4. Jablka – Jablko je bohaté na vlákninu a čistí naše tělo. Zbavuje ho totiž toxinů a cholesterolu. Vyčistí také tlusté střevo, aby bylo stále zdravé.
  5. Pomeranče – Pomeranče obsahují beta sitosterol, který zabraňuje růstu nádoru a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Univerzálnost pomerančů vám umožní si je vychutnat na jakýkoli způsob.
  6. Grep – Detoxikace je v podstatě druhým jménem grepu. Toto ovoce snižuje růst rakoviny a snižuje také hladinu cholesterolu. Je výborný proti plísním a parazitům, ale také na hubnutí.
  7. Mango – Chutné tropické ovoce je plné vitamínu A. Vitamín A má antivirové účinky, které jsou důležité pro naši imunitu. Mango je také jedním z mála druhů ovoce, které obsahuje vitamín E, který chrání poškozené buňky.
  8. Granátové jablko – Granátové jablko má antioxidační protirakovinové a protizánětlivé schopnosti. Šťáva a semínka z tohoto ovoce zastavují růst nádorových buněk, snižují krevní tlak, zlepšují stav srdce a také zlepšují stav deprese.
  9. Hroznové víno – Hrozny zlepšují krevní oběh a jsou prevencí srdečních chorob. Jsou velmi bohaté na antioxidanty, které udržují naše buňky zdravé. Jsou také výbornou detoxikací kůže, jater, ledvin a střev.
  10. Ananas – Ananas je bohatý na bromelain, který je zodpovědný za všechny úžasné schopnosti, které ananas má. Bromelain snižuje zánět, pomáhá s hubnutím a snižuje výskyt zánětů.

Tipy pro cvičení v letním pařáku aneb jak se neusmažit: Investujte do kvalitního oblečení

Sedm potravin, které vás zbaví tuku na břiše