Čím byste se neměli nikdy chlubit na sociálních sítích?

Eva Vogelová

Sociální sítě jsou dobrými komunikačními prostředky, musíte si však dávat pozor na to, co tam vkládáte. Některé fotografie a údaje o vás byste neměli zveřejňovat, protože by se vám to mohlo vymstít. O jaké jde?

Nedávejte na sociální sítě osobní údaje

Na sociální sítě byste neměli vkládat datum narození, rodné číslo a přesné místo bydliště. Lidé, kteří cestují na dovolenou, si často fotí své letenky i pas, aby se pochlubili tím, že letí do zahraničí. Většina z nich si však neuvědomuje, že účty na sociálních sítích jim může někdo ukrást a osobní údaje, co jsou na letenkách, zneužít ve svůj prospěch. To stejné se může stát, když si vyfotíte svoji platební kartu. Neodhalujte za každou cenu své osobní údaje a věci, mohlo by se vám to krutě vymstít.

Nechlubte se informacemi o partnerském vztahu

Ostatní nemusí vědět, jak probíhá váš vztah. To, že máte spolu nějaké potíže, je pouze vaše věc. Není příjemné, když třeba nevěru probírá několik dalších přátel na sociálních sítích veřejně. Většina lidí nemá perfektní vztah a nějaké problémy se občas mohou naskytnout. Rozhodně je ale vhodné potíže řešit v soukromí. Nedělejte z toho telenovelu. Pokud své problémy budete zveřejňovat, spousta lidí si o vás nepomyslí nic hezkého.

Nevkládejte na sociální sítě fotografie drahých věcí

Pokud nejste chudí a občas si pořídíte nějakou drahou věc, nechlubte se s ní na sociálních sítích. Když budete dávat na odiv své drahé hodinky, prsteny nebo kabelky, budou si ostatní myslet, že jste v balíku. Většina vašich známých vám ty věci bude závidět a tajně vás může začít nenávidět. A někdo cizí by si mohl vyhlédnout váš profil a podle něj zjistit, že patrně budete mít dost peněz, takže se rozhodne vás okrást. Možná vám to připadá jako sci-fi, ale lidé jsou nevyzpytatelní.

Nedávejte na sociální sítě odhalené fotografie

Rádi se chlubíte na sociálních sítích svým téměř nahým tělem? Možná byste mohli své rozhodnutí přehodnotit. Pokud máte hezkou figuru, je pochopitelné, že ho chcete vystavit na odiv ostatním, ale neměli byste to přehánět. Když budete hledat novou práci a šéf si vás pozve na pohovor, může si vás zkontrolovat na sociálních sítích. Vaše odhalené tělo ho může přesvědčit o tom, že vás do práce nepřijme. Někteří vaši známí o vás patrně také nebudou mít moc dobré mínění. Buď vám budou závidět tělo, nebo vámi budou pohrdat, protože jsou moc konzervativní. To, že jim vaše odhalování vadí, je jejich problém, ale nemusíte si zbytečně vytvářet nepřátele.

Na nikoho si na sociálních sítích nestěžujte

Pokud máte s někým problém, vyříkejte si to s ním v osobní konverzaci. Nestěžujte si na něj za jeho zády na sociálních sítích. Představte si, kdyby zjistil, že ho před ostatními na sociálních sítích pomlouváte. Rozhodně by se mu to nelíbilo a patrně by se do vás pustil. Neshodu názorů řešte v soukromí, nedělejte ostatním divadlo.

Nevkládejte na sociální sítě nic, když jste pod vlivem alkoholu

Když pijete alkohol, raději si vypněte internet. Většina lidí, která je pod vlivem, dělá blbosti a později jich lituje. Klidně se vyfoťte, ale na sociální sítě svoji fotku rozhodně nepřidávejte a raději tam ani nic nepište. Ráno byste se mohli probudit a zjistit, že jste udělali velkou pitomost.