Co byste měli vědět o Rakovi předtím, než s ním začnete chodit?

Eva Vogelová

Zamilovali jste se do člověka ve znamení Raka a chcete s ním chodit? V tom případě si o jeho charakteru něco přečtěte, abyste nebyli v blízké době překvapení.

Umí milovat

Raci milují svého partnera celým svým srdcem. Když se do někoho zamilují, celí se pro něj rozdají. Svoji lásku věrně podporují.

Jsou citliví

Raci mají občas bouřlivé dny. Emoce se jim mění jako počasí. V jednu chvíli se smějí a cítí se šťastní, v té druhé jsou naštvaní. Občas to s nimi není k vydržení, náladovost silně ovlivňuje jejich nejbližší okolí. Pokud s nimi začnete chodit, budete první na ráně. Nezralí Raci jsou velmi emočně nestabilní, ale postupně se svoje změny nálad naučí lépe ovládat. Chce to však čas. Můžete jim pomoci tak, že se jejich emocionální horskou dráhou nenecháte rozhodit a zůstanete klidní. Nastavujte jim zrcadlo a ukažte jim, kdy to se svými náladami opravdu přehání. Někdy si z jejich mrzutosti můžete udělat legraci. Buď se naštvou, nebo se společně s vámi zasmějí. Hůř to dopadnout nemůže.

Není snadné je dobře poznat

Obrňte se trpělivostí. Raci se svému okolí neotvírají snadno. Když budete upřímní a dáte jim najevo svoji zranitelnost, otevřou se vám rychleji. Potřebují se s vámi cítit v bezpečí. Neznamená to, že by vám vyloženě nevěřili, ale jde pouze o způsob jejich vlastní ochrany. O Racích vyloženě nelze říct, že jsou introvertní, hodí se k nim spíše výraz opatrní. Když na ně nebudete naléhat a dáte jim tolik času, kolik budou potřebovat, ukáží se vám nakonec v celé kráse. Vyplatí se chvíli počkat.

Mají vysoké nároky

Raci jsou ve vztazích často nespokojení. Mají příliš velká očekávání, která jim jejich blízcí téměř nemohou splnit. Často jsou ve vztahu zklamaní, protože od člověka, kterého milují, čekali víc. Bohužel jde pouze o jejich problém. Partner se může roztrhat, aby naplnil očekávání Raka, ale většinou se mu to stejně nepovede. Kvůli tomu všemu mají Raci pocit, že oni jsou vždy ti, kteří ostatní milují více, než oni je. Není to však pravda, protože lidé dokáží milovat ostatní, jen to dávají najevo jiným způsobem. Většinou takovým, jaký si Raci nepředstavovali.

Nesnáší konflikty

Raci se neradi hádají. Každému konfliktu se snaží různými způsoby vyhnout. To představuje problém, když se s nimi potřebujete na něčem dohodnout, ale oba máte jiný názor. Rak s vámi potíže ve vztahu nebude chtít řešit, raději uteče pryč. Z toho důvodu se snažte veškeré neshody řešit klidným hlasem bez náznaku útoku. Nebude to jednoduché, ale jedině tímto způsobem se s Rakem dokážete na něčem dohodnout.