Co byste měli vědět o Váhách, než s nimi začnete randit?

Eva Vogelová

Máte v plánu pozvat člověka ve znamení Vah na rande? V tom případě by vás mohlo zajímat, jaké má charakteristické rysy a zda se vůbec pro vztah hodí.

Jsou na sebe moc přísné

Váhy jsou na sebe přehnaně přísné. Vyčítají si všechno, co zkazí. Stačí, aby udělaly malou chybu, a trápí se tím ještě další den. Snaží se být bezchybné, ačkoliv samy dobře vědí, že takový nemůže být žádný člověk. Chyby ostatních dokáží omluvit, ale svoje ne. Někdy je takový přístup k sobě samým velmi vysává a omezuje. Nedokáží se samy se sebou vyrovnat, nemají se moc rády. Pokud s nimi budete chodit, měli byste je motivovat a podporovat jejich sebevědomí.

Mají rády společnost

Váhy se chtějí bavit, rády chodí mezi lidi. Pokud si s nimi něco začnete, počítejte s tím, že vám poměrně často budou utíkat za svými přáteli. Velmi rády si totiž povídají. Váhy jsou dobrými kamarády, ostatní vyslechnou a snaží se jim porozumět. Někdy se však stává, že nemají dobrou náladu a chtějí být raději samy.

Vyžívají se v tom, když je někdo chválí

Když se Váhám něco podaří a někdo je za to pochválí, tetelí se blahem. Komplimenty na jejich schopnosti a vzhled přímo milují. Když je chcete něčím potěšit, sdělte jim, v čem si myslíte, že vynikají. Problém je, že když takových pochval dostanou hned několik během krátké doby, začnou být přehnaně sebevědomé. Budou si o sobě myslet, že jsou středem vesmíru. V některých chvílích si nedokáží udržet zdravé sebevědomí.

Umí řešit spory

Váhy přímo prahnou po míru a spravedlnosti. Vždy, když se schyluje k nějakému konfliktu, snaží se pochopit motiv jednání toho druhého. Většinou pro něj najdou pochopení. Pokud zjistí, že udělaly v něčem chybu, dokáží ji uznat a omluví se. Díky tomu se s nimi dokážete dobře dohodnout. Dělají kompromisy a málokdy budou tvrdit, že za váš společný konflikt můžete pouze vy.

Opravdu milují

Váhy dokáží zasvětit celý život hledání toho pravého protějška. Když se do někoho opravdu zamilují, patrně vždy k němu budou něco cítit, a to i ve chvíli, když jejich vztah nedopadne dobře. K životu jim stačí jen jeden člověk a s ním budou šťastné jako blechy. Váhy jsou citlivé. Když jim ublížíte, můžete jim tím rozhodit celý život. Dostávat se z toho budou velmi pomalu.

Potrpí si na romantiku

Váhy jsou romantické znamení. Mají rády dobré večeře, svíčky, kytky a překvapení. Hledají lásku, která se podobá těm, jaké znáte z romantických filmů.

Jsou nerozhodné

Když před sebou Váhy mají dvě cesty, nejsou schopné se rozhodnout, kterou se vydají. Platí to na ně téměř ve všech životních oblastech. Zkuste jít s Váhami někdy nakupovat oblečení – nikdy nebudou vědět, co si mají koupit. Budou vás potřebovat k tomu, abyste jim poradili.