6 zábavných činností, které můžete dělat mezitím, co se zbytek světa hrne do svatby a plodí děti

Eva Vogelová

Spousta lidí z vašeho okolí už začíná zakládat rodinu a vy pořád nic? Nevěste hlavu, protože si ještě můžete svůj život náležitě vychutnat. Ostatní vám budou závidět, že jsou uvázaní k dětem a nemohou si nic dopřát. Užívejte si, dokud jste bez závazků. Co můžete dělat?

  1. Budujte kariéru, která vás bude bavit

Možná jste zaměstnaní na hlavní pracovní poměr nebo máte několik brigád a štve vás to. Nyní máte možnost to změnit. Můžete zkusit pracovat i v oboru, který vám moc peněz nevynese. Důležité je, že vás bude bavit. Pokud si neplánujete vzít hypotéku, mít svatbu a udělat si děti, můžete si to dovolit. Nemusíte chodit do práce jen kvůli penězům, což je velká výhoda. Přenechte prozatím plození potomků a stresující práci ostatním. Vy můžete žít naplno.

  1. Vyzkoušejte nebezpečné sporty, kterých jste se vždycky báli

Momentálně máte zodpovědnost jen sami za sebe. Nemusíte se bát, že se nebude mít kdo postarat o vaše děti, kdyby se vám během nebezpečných sportů nedejbůh něco stalo. Přišel čas dát životu šťávu. Skydaving, bungee jumping nebo paragliding jsou skvělé sporty. Možná se sice budete trochu bát, ale zažijete i pořádné vzrušení. Budete nadšení!

  1. Odjeďte do zahraničí

Když nebudete mít výdaje za svatbu a děti, po nějaké době se vám pravděpodobně podaří našetřit peníze na cestování. Sbalte si batoh a procestujte hned několik míst. Největší náklady budete mít za letenky, na zbytku ušetříte, pokud nebudete chtít spát v luxusních hotelech, ale přenocujete třeba pod stanem nebo v chatě. Dokud nemáte vlastní rodinu, můžete vyrazit do zahraničí i za prací. Poznáte nové přátele a získáte nové zkušenosti. Nezdá se vám to přece jen trochu lepší než utírat pokakaný zadek?

  1. Denně mučte své tělo

Pravidelné cvičení tělu prospívá. Možná vám připadá, že každodenní cvičení je mučení, ale není tomu tak. Musíte překonat nepříjemný začátek. Buďte trpěliví. Po chvíli vám sport udělá dobře. Začnete mít více energie, přestanou vás bolet záda, dokážete se lépe uvolnit a možná i zhubnete či se vám vytvarují určité části těla. V dnešní době existují různá cvičení. Můžete se mučit v posilovně, tančit společenské tance, běhat, cvičit jógu nebo se pustit do bojových sportů. Stačí si jen vybrat to, co vás bude bavit. Když budete mít vlastní rodinu, sotva budete denně cvičit. Budou z vás unavení rodiče, kteří budou vděční za každou hodinu spánku.

  1. Užijte si párty, kluby a koncerty

Párty a alkohol si dokážete nejlépe užít, když jste ještě bez závazků. Nemusíte se o nikoho starat a za nikoho zodpovídat. Jednoduše si jděte zatančit a opít se ve chvíli, kdy sami uznáte za vhodné. Když nejste v manželství, nemusíte nikomu sdělovat, že se jdete bavit, a uvádět různé podrobnosti. Pokud nemáte děti, nemusíte shánět hlídání a během párty trnout hrůzou, zda se o ně ostatní dobře starají. Bez závazků nemusíte nic řešit, jednoduše si děláte, co chcete.

  1. Utraťte své peníze

Když pracujete a neustále jen šetříte, občas byste měli sáhnout do kapsy a něco si koupit. Když nemáte rodinu, nemusíte vydělávat peníze jen pro ni. Zní to možná trochu sobecky, ale uvědomte si, že život je krátký na to, abyste jen pracovali a nic si nedopřáli. Až si uděláte děti, téměř všechny vydělané peníze budete muset investovat do jejich zabezpečení.

Témata:, , ,