Dan Bárta vyráží s Maratonikou na druhé turné

Redakce

Na podzim vydal Dan Bárta po pětileté pauze novou desku, již pojmenoval Maratonika. Představil ji na koncertech ve čtyřech desítkách českých a slovenských měst, nyní se s albem a kapelou Illustratosphere vydává na další zastávky. Tou první bude 17. února Přerov.

Fotoreport: Dan Bárta a Illustratosphere pokřtili Maratoniku

„Dlouho jsme nehráli, změnili sestavu, měli jsme hodně koncertů a novou desku, takže lidí přišlo víc. Ale je skvělý, že na nový písničky reagovali okamžitě. Dřív si na ně déle zvyklali, ale teď vzali celý program a já měl upřímně pocit, že se jim to líbí a že je naše současný směřování baví,“ rekapituluje Dan Bárta loňské turné.

Dan Bárta však nežije jen koncertováním s Illustratosphere. „Kromě jarně-zimní Maratoniky připravuju s Alešem Dolným podklady pro atlas vážek a dělám s Mírou Chyškou na muzice k novému filmu Karla Janáka," dodává.

Maratonika tour 2014

17. 2. Přerov (Městský dům), 18. 2. Moravská Třebová (Muzeum – dvorana), 19. 2. Dvůr Králové nad Labem )Hankův dům), 20. 2. Jihlava (DKO), 10. 4. Vrchlabí (KD Střelnice), 11. 4. Česká Lípa (KD Crystal), 12. 4. Český Krumlov (městské divadlo), 13. 4. Prachatice (Národní dům), 14. 4. Habartov (Kinosál), 14. 4. Lanškroun (XL Club), 16. 4. Vyškov (Besední dům), 17. 4. Kroměříž (Dům kultury), 18. 4. Lipík nad Bečvou (KD Echo), 19. 4. Ostrava (Barrák), 23. 4. Liberec – Vratislavice (KC), 25. 4. Kadaň (KZ Orfeum), 29. 4. Děčín (Městské divadlo), 30. 4. Teplice (Krušnohorské divadlo), 6. 5. Litovel (Městský klub)