Devět z deseti Čechů má před svým partnerem tajemství

ČTK, mim

Devět z deseti Čechů má před svým partnerem tajemství. Nejčastěji tají hesla od sociálních sítí a obsah telefonu, jako jsou sms, e-maily nebo kontakty. Každý třetí Čech také tají nevěru. Pětina lidí tají výši úspor, každý šestý skrývá dluhy.

Nevěru skrývá každá čtvrtá žena a každý třetí muž. Každá čtvrtá žena také tají počet předchozích partnerů. Muži doma naopak často tají atraktivní kolegyně v práci (23 procent). Více než pětina žen si také nechává pro sebe svoji váhu, téměř každý pátý muž zase nemluví o svých schůzkách s ex-partnerkou.

Rozdílná tajemství mají muži i ženy v oblasti financí. Zatímco ženy tají výši svých úspor (19 procent), nákupy a jejich skutečnou cenu (19 procent), muži před partnerkami tají dluhy, ať již u bank, jiných finančních institucí nebo u příbuzných, známých či u kamarádů (19 procent).

Průzkum odhalil, že pokud mají lidé před partnerem tajnosti, dělají tak nejčastěji z lásky, aby jej uchránili před zbytečnou bolestí (30 procent). Zhruba každý čtvrtý Čech o svém tajemství nemluví z pohodlnosti, neboť mu nepřijde důležité o tom před partnerem mluvit. Pouze každý desátý Čech nemá před svým partnerem žádné tajnosti, vyplynulo z průzkumu.