Divoši Barât a Doherty opět na scéně. The Libertines jedou evropské turné

Redakce

Dobrá zpráva pro fanoušky ďábelské dvojice Carl Barât – Pete Doherty alias The Libertines se vrací. Po čtyřech letech od jednorázového vystoupení na festivalech v Leedsu a Readingu a deset let poté, co Barât skupinu rozpustil, ohlásili hudebníci termíny koncertů po Evropě. Do Prahy se zatím sice podle aktuálního rozpisu nechystají, zajet na ně ale můžete sem:

Paříž
(30. 9., Zenith)
Amsterodam (2. 10., Heineken Music Hall)
Brusel (3. 10., FN Club)
Berlín (4. 10., Columbianhalle)
Düsseldorf (5. 10., Mitsubishi Electric Halle).

Už dříve oznámené termíny zahrnují comebackový koncert v londýnském Hyde Parku 5.  července a jakýsi „warm up“ 29. června v Glasgow v Barrowland Ballroom. Poté se The Libertines objeví ještě na festivalech ve Španělsku a Portugalsku.

Poslechněte si The Libertines a Paula Dohertyho v Youradiu

The Libertines mají na kontě jen dvě řadová alba, to druhé vydali před deseti lety. Nová deska je podle Peta Dohertyho prozatím ve stádiu snů, ale kapela by ho chtěla zhmotnit.

„Dát podobu všem těm nápadům, které kolem nás lítají, zahrát je konečně před lidmi. Oba s Carlem o to stojíme, tak doufám, že se to povede.“ Doherty také mluvil o tom, že nedávno trávil se svým parťákem Baratem čas ve Španělsku. „Jeli jsme jen sami dva do Barcelony. Mluvili jsme o kapele, spřádali plány, hráli na kytary a toulali se po městě. Bylo to magické. Máme se moc rádi a je důležité, že si pořád máme co říct.“

Pete Doherty měl v minulosti velké problémy s drogami, které mohly za zrušení koncertu na festivalu Rock for People před dvěma lety. Doherty pak přeci jen do Česka dorazil, loni v červnu odehrál sólo show v Paláci Akropolis a v prosinci pak rozvášnil Lucerna Music Bar se svými Babyshambles (přečtěte si report). Vaší pozornosti vřele doporučujeme Dohertyho sólovku z roku 2009 Grace/Wastelands. (sli)