Doktor matematiky Caribou míří do MeetFactory s povedenou deskou

Redakce

Ve čtvrtek 16. října se v Praze kromě Tycha, Joan Baez a Passengera ukáže také šestatřicetiletý Daniel Victor Snaith alias Caribou, oblíbený elektronický hudebník, jenž má mimo jiné doktorát z matematiky. S sebou přiveze velmi povedenou novou desku Our Love, na které nabízí zvukové i atmosférické koláže. Když je posloucháte, máte pocit, že se procházíte kdesi ve snovém lese, nad hlavimi vám řvou roztodivní ptáci a pod nohama se s každým kromě mění barva trávy a zeminy. Posledních pár vstupenek seženete za 490 Kč přes MeetFactory web

Kreativní počátky Daniela směřují k roku 2001, kdy tehdy ještě coby Manitoba vydal parádní debut Start Breaking My Heart, dva roky poté následovalo komerčně úspěšné (a reklamní) album Up In Flames. Poté přišla žaloba od punkové formace The Dictators, kvůli které si Dan musel změnit jméno a dále fungovat pod nickem Caribou. V roce 2005 vydal nahrávku The Milk Of Human Kindness, o dva roky později pak Andorru. Na té dokonale propojil jednotlivé prvky, které se pro jeho tvorbu staly stěžejními: kolážovité střípky popových nápěvů, silně roztancovaný probublávající rytmus a zvuk napůl cesty mezi klubovým parketem a festivalem psychedelie.

Poslechněte si Caribou v Youradiu

Koncert otevře Jessy Lanza se svou debutovou deskou Pull My Hair Back, která kombinuje chladný syntetický minimalismus a zpěvaččin andělský hlásek. (red)