Dredaktorka Pavla bloguje: Řešíte voloviny, protože se obklopujete kravinama

Pavla Gabrhelíková

Denně slyším desítky zbytečných, nenávistných a hloupých rozhovorů o zipech na bundě, globálním oteplování a Zemanově bradě. A nechápu to.

Říká se, že to, čím se obklopujete, utváří vás samé. Bohužel tomu věřím. Proto je mi fyzicky špatně z lidí, jejichž svět sestává ze sledování Ulice a víkendového tahání dětí po obchoďáku.

Jsme zahlceni informacemi, které nám někdo podsouvá, a ochotně se jimi ládujeme, abychom v hospodě nebyli za blbce. “Vidělas ve Výměně manželek tu s tím hadem?” Ne, to jsem fakt neviděla. Raději bych se bavila o možnosti mimozemském původu lidí s rezavými vlasy. Proto tu jen sedím přemýšlím, v kolik mi jede bus.

Nabízí se otázka: Jak rozeznat blbosti od podstatných věcí? To vám neporadím. Ale myslím si, že nejlepší je starat o to, co vás fakt baví a co můžete reálně ovlivnit.

Já to udělala. Od té doby nerozumím politice, nemám tolik kamarádů a večer si chodím dát s přítelem a psem pivo na vyhlídku místo toho, abych vyrazila na party. Zato mám práci, která mě baví, mnohem víc energie na vlastní projekty a věčně dobrou náladu.