Druhé finále SuperStar: Skvělý Chodúr má energie jako Temelín a Jaslovské Bohunice

Lubos-Prochazka

Vypadá to, že v SuperStar se začíná lámat chleba. Druhé finálové kolo zvládli v neděli večer velmi dobře nebo výborně Jan Bendig, Dominika Stará, Markéta Konvičková a jako vždy showman Martin Chodúr s rockerkou Leonou Šenkovou. Zbytek závodního pole svou píseň buď pokazil, nebo nebyl příliš výrazný.

Leoš Mareš a Adela Banášová byli jako vždy vtipníTématem druhého finále Česko Slovenské SuperStar byly písně zpívané s velkým živým orchestrem. V medailoncích finalisti hovořili o tom, jak jim mění život popularita. Většina ze zpěváků zmiňovala haldy esemesek, hamburgery zadarmo a kupu podpisů. Štáb soutěžící natáčel nejen v ulicích Prahy, kde v týdnu proběhla úspěšná autogramiáda všech finalistů, ale také v ulicích Bratislavy, kde probíhá finále.

Vtipní byli celý večer moderátoři Adela Banášová a Leoš Mareš. Ten například po jednom z vystoupení použil na úkor kritické poroty gesto Karla Gotta, které Mistr v týdnu ukázal všem svým kritikům. Anebo zavtipkoval, že zpěv tří Čechů za sebou nám jako výjimku vyjednal prezident Václav Klaus.

Celý galavečer zahájil Čech Jan Bendig s písní od Bena E. Kinga Stand By Me. I tentokrát předvedl mladý zpěvák  výbornou show, ke které přidal i velice slušný zpěv.  "Jsi malý postavou ale velký svým výkonem," řekl na Honzovou adresu porotce Ondřej Hejma. "Tam nebyla jediná chyba," dodala Dara Rolins.
Pak už patřilo obrovské pódium v bratislavské Incheba areně Monice Bagárové. Píseň od Carole King You´ve Got a Friend se jí ale příliš nepovedla, Monika tuhle silnou písničku "nerozbalila" a víc než její zpěv byl slyšet orchestr. "Jsi nervózní, je to cítit na hlase, na notičkách… Jsi krásná, jsi skvělá, ale zkus být ještě lepší, dokážeš to," řekla Monice Dara. "Chtělo to někde rozbalit," prohlásil Pavel Habera.

You´ve Got a Frined od Carole King

http://www.youtube.com/watch?v=q7hDnKtc9oM

Slovák Miro Šmajda si vybral píseň od kapely  Elán Voda čo ma drží nad vodou. Blonďatý rocker zpíval průměrně, má na víc. "Nebyl to až takový průser, ti řeknu. Některé věci jsi ale školácky zanedbal," řekl Habera. "Mně se to dnes vůbec nelíbilo, protože jsem tě slyšela zpívat lépe," vzkázala Dara.
Ben Cristovao (ČR) s kloboukem na hlavě to za píseň od Franka Sinatry Fly Me To the Moon schytal ještě víc, ale právem. Ukazuje se, že finále je nad Benovy síly. "Byl jsi úplně mimo orchestr, i když někde támhle na konci jste se krátce potkali," připomněl Hejma. "Frankie je velký šéfík, sorry, ani omylem na něj nemáš. Spíš to byl takový pokus k pousmání," prohlásila Dara. "Vůbec nechápu, co tady, ve finále, děláš," dodala  Marta Jandová.

Na druhé finále se podívejte tady

Dominika Stará zazářila s hitem od Mariky Gombitové Vyznanie. Byla vynikající, sklidila obrovský potlesk od publika a od poroty uslyšela jen samá kladná slova. "Kdyby tady byly lustry, všechny popraskají," pochválila jí výšky Dara. "Konečně víme, že jsme vybrali někoho, kdo do finále opravdu patří," shodli se všichni porotci.
Paulína Ištvancová podala v písni Valerie (v originále od kapely The Zutons, zpopularizovala ji ale Amy Winehouse) podle poroty průměrný výkon, z televize ale bylo slyšet, že téměř neintonuje. Navíc jí štáb přelepil sluchátka s odposlechem nevkusnými náplastmi, což nevypadalo hezky.  "Z jeviště sem ke mně nedošla žádná emoce. Nepřekvapila jsi mě, ale ani jsi nezklamala, takový průměr," řekla Paulíně Dara. "Stejně jako z Moniky z tebe cítím strach, ale nezklamala jsi, slušný výkon," přidala se Marta. Z Paulíny pak po proslovu nakonec vypadlo, že není ve formě, protože jí ráno zemřela babička.

Valerie od The Zutons

Slovenský "mladíček" Denis Lacho s písní od Gene Kellyho Singing In the Rain neuspěl, nezaintonoval snad ani notu. Sám přiznal, že song pokazil, a do žertování mu nebylo. Palo Habera pak prozradil, že Denis je nemocný, a proto ho hodnotit nebude.
Markéta Konvičková (ČR), která se smíchem na kameru říkala, že v Praze zatím zadarmo nedostala ani hot dog, pro změnu uspěla se songem od Shirley Bassey Where Do I Begin.
Na pódium pak ale přišla hvězda večera – Ostravák Martin Chodúr s písní známou od Michaela Bublého Feeling Good. Publikum po jeho grandiózním výkonu povstalo a dlouho tleskalo. Na scéně mezi tím přistávaly desítky plyšáků. "Mně připadáš jako Temelín a Jaslovské Bohunice dohromady, jsi bombastickej," řekl Martinovi Ondřej. "Co tón, to gól! Já tě miluju, chci tvoji desku, chci být tvojí fanynkou, která bude jezdit po koncertech a bude stát vždy v první řadě," rozplývala se Marta.

Michael Bublé a Feeling Good

Příjemnou tečkou za celým koncertem bylo vystoupení Češky Leony Šenkové. Rockerka si na začátku listopadu, měsíce, ve kterém slavíme 20 let od pádu komunismu, vybrala píseň Modlitba pro Martu od Marty Kubišové. "Tobě tohle velké jeviště na rozdíl od ostatních nestačí. Tys měla tehdy stát na Václaváku a zpívat tuhle písničku," vyslechla si od poroty.

V pondělí večer je v Česko Slovenské SuperStar na řadě vyřazování, opět vypadnou dva finalisté. V úterý se pak ti, co zbyli, zúčastní v Praze na Václavském náměstí doprovodné akce k "mírovému pochodu". Zazpívají tam hit Imagine od Johna Lennona.