Dublérka Milly Jovovich při natáčení přišla o ruku!

mim

Britská kaskadérka Olivia Jackson, která zaskakovala za herečku Millu Jovovich při natáčení filmu Resident Evil: Poslední kapitola, během natáčení po hrozivé nehodě na motorce přišla o levou paži. Teď žaluje producenty, protože je to prý jejich vina.

Olivia Jackson měla slušně našlápnutou kariéru. Zaskakovala například za hvězdy filmů Star Wars, Průvodci po galaxii či Mad Max. Kromě Milly taky nahrazovala v nebezpečných scénách hollywoodskou krásku Charlize Theron.

Osudnou se jí ale stala scéna, kdy za Millu jela velmi rychle na motorce. Natáčení probíhalo v Johannesburgu. Silně pršelo, ale produkce trvala na natočení scény. Jackson se ale srazila s pojízdnou kamerou!

Děsivá zranění

Kaskadérka byla po nehodě sedmnáct dní v kómatu. Kromě toho, že přišla o levou paži, si taky rozsekla polovinu tváře, přetočila páteř, trvale vyhodila rameno, prodělala pneumotorax a zlomila několik žeber, píše web Odhaleno.cz.

Teď žádá odškodnění ve výši 2,2 milionu liber, což je asi třiašedesát milionů korun. Podle žaloby žene k zodpovědnosti za své zranění produkční společnost, kaskadérskou společnost, operátora mechanické kamery, řidiče vozu a režiséra…