Editors zahrají na slovenském festivalu Grape

Redakce

Kapely Klaxons, Bombay Bicycle Club či zpěvačku La Roux doplní na piešťanském festivaluGrape (15. – 16. 8. 2014) britští Editors. Řada na ně přijde v pátek večer.

Poslechněte si Editors v Youradiu

"Jednání se skupinou Editors byly pro nás trochu specifické, protože jejich agent nás oslovil ještě v srpnu před začátkem loňského festivalu. Kapela měla čerstvě vydané čtvrté album a chtěli ho v roce 2014 odprezentovat i na Slovensku. Nakonec jsme se dohodli takhle, z čehož máme velkou radost," říká organizátor akce Ján Trstenský.

V pořadí čtvrtou desku The Weight of Your Love (recenze) vydali Editors na podzim 2013 po třech letech příprav. "Dlouho jsem mluvil o oblibě kapel jako R.E.M. nebo Arcade Fire a je to typ soundu, ke kterému se budou ubírat naše nové písně. Jsou přímočařejší než na posledním albu. Ten byl experimentálnější, kdežto nové věci se dají hrát s akustickou kytarou," říká o ní  lídr kapely Tom Smith.

Desku Editors představili loni také v Praze. Vstupenky na Grape festival stojí  momentálně 35 euro, od dubna se bude cena zvyšovat. (sli)